Kouvola nousi, muttei ota paikkaa vastaan, Lapualla rahaongelmia, Porissa - sanottaisiinko, ihmissuhdeongelmia - näin kentällä huhuillaan... Millainenhan sarja kesälle 2011 saadaankaan;
tasaisuutta toivoisi ainakin enemmän, nythän on jo vuosia ollut vähän sellainen naiset vastaan tytöt sarja, eli todella isoja ikä- ja tasoeroja joukkueiden kesken. Miten saada tytöt jatkamaan myös vähän vanhemmalla iällä, kas siinäpä se kysymys?
Ja jos nousijat eivät ota paikkoja vastaan ykkösen nousukarsinnoissa (siis superiin) mukana superin joukkueiden kakkosjoukkueita - jotka eivät siis voi/halua nousta - ei homma kovin kaksiselta näytä.
Naisten superi
Pystymaila
2
1205
Vastaukset
- vahvempi kuin huhu
hakeudutaan muualle, savossakin asiat sekaisin...
- Fiinijärvi
kaikki on hyvin, 15 sopimusta vuodelle 2011 on taskussa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",265159Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012341- 1382062
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee531915Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171740"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551296Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1341011Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää59910Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.310867Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa140695