Sulkapallokaveri, Helsinki

TahtooPelata

Hei,

Olen 23-vuotias tyttö Helsingistä, ja kaipaisin seuraa vähän jo pelanneesta vastustajasta. Laitatteko viestiä tänne palstalle, niin voimme sopia jatkosta. Tällä hetkellä en omista sellaista sähköpostiosoitetta, jonka uskaltaa laittaa julkiseen käyttöön.

Ja niin olisi todella hyvä jos vastustajani voisi käyttää Helsingin yliopiston tarjoamia liikuntahalleja, joita löytyy mm. kumpulasta ja meilahdesta.

2

1330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pelaamaan?

      Heips,

      olen 33-vuotias miesopiskelija Helsingistä, joka on harrastanut sulkista muutamia vuosia takaperin kerran viikossa tahdilla. Kaverin loukattua jalkansa sulkis jäi ja nyt kiinnostaisi aloittaa uudestaan vähän aktiivisempi pelailu.

      Mä oon käyny aikaisemmin Kumpulassa ja siellä on ihan hyvät kentät, kun taas keskustan hallintorakennuksessa on muistikuvani mukaan melko toivotonta pelata. Tarkoitatko Meilahdella Meilahden liikuntakeskusta? Mä oon käyny siellä kerran tai kaks tietämättä, että sieltä saa opiskelija-alennusta?

    • glassico

      Moi,

      Tässä olisi 23-vuotias opiskelijapoika Helsingistä, jolle myös kelpaa sulisseura. Käytän ainakin tuota Helsingin yliopiston kumpulan liikuntakeskusta, kun se on tässä lähistöllä. Sulista olen pelannut ihan kiitettävästi, mutta nyt on ollut pidempi tauko siitä. Eli täytyy varmaan peruslyönnit löytää eka, mutta eiköhän ne yhdessä kerrassa jo tule muistiin. Minuun voi ottaa yhteyttä vaikka tähän spostiin [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1137
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      489
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      482
    Aihe