Sulkapallokaveri, Helsinki

TahtooPelata

Hei,

Olen 23-vuotias tyttö Helsingistä, ja kaipaisin seuraa vähän jo pelanneesta vastustajasta. Laitatteko viestiä tänne palstalle, niin voimme sopia jatkosta. Tällä hetkellä en omista sellaista sähköpostiosoitetta, jonka uskaltaa laittaa julkiseen käyttöön.

Ja niin olisi todella hyvä jos vastustajani voisi käyttää Helsingin yliopiston tarjoamia liikuntahalleja, joita löytyy mm. kumpulasta ja meilahdesta.

2

1289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pelaamaan?

      Heips,

      olen 33-vuotias miesopiskelija Helsingistä, joka on harrastanut sulkista muutamia vuosia takaperin kerran viikossa tahdilla. Kaverin loukattua jalkansa sulkis jäi ja nyt kiinnostaisi aloittaa uudestaan vähän aktiivisempi pelailu.

      Mä oon käyny aikaisemmin Kumpulassa ja siellä on ihan hyvät kentät, kun taas keskustan hallintorakennuksessa on muistikuvani mukaan melko toivotonta pelata. Tarkoitatko Meilahdella Meilahden liikuntakeskusta? Mä oon käyny siellä kerran tai kaks tietämättä, että sieltä saa opiskelija-alennusta?

    • glassico

      Moi,

      Tässä olisi 23-vuotias opiskelijapoika Helsingistä, jolle myös kelpaa sulisseura. Käytän ainakin tuota Helsingin yliopiston kumpulan liikuntakeskusta, kun se on tässä lähistöllä. Sulista olen pelannut ihan kiitettävästi, mutta nyt on ollut pidempi tauko siitä. Eli täytyy varmaan peruslyönnit löytää eka, mutta eiköhän ne yhdessä kerrassa jo tule muistiin. Minuun voi ottaa yhteyttä vaikka tähän spostiin [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      252
      17407
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      180
      12368
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      70
      6150
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      21
      4985
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4965
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      44
      4101
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3662
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      35
      3659
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      41
      3151
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3119
    Aihe