Yhden yön jutut turhia

Sinkkuna olemisen kurjuuksien kurjuus on siinä, että pitää tyytyä yhden illan juttuihin. Tai selibaattiin. Kyllä niistä nuorempana jotain irti sai, muttei nyt enää 30 -ikäisenä naisena, ei.

Ainakin henk.koht. seuraavan päivän morkkis on kamala, olkoonkin että edellinen yö olisi ollut mahtava.

t.olenkohan ainoa joka näin asian kokee?
3798
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minä en pysty käsittämään sitä, että yhden yön jutusta saa morkkiksen. :o

Minulla siitä kohoaa itsetunto ja tulee voittajafiilis. Olen tosin vasta 25v

Äänestä
  • Vakipano on paljon parempi vaihtoehto kuin yhden yön jutut. Pelisäännöt vain pitää olla selvillä, mutta luotettavasta vakipanosta saa: 1) paremman tyydytyksen, koska tunnette toisenne; 2) pienempi tautiriski, kun molemmat käyvät ennen suhdetta sukupuolitautitestissä 3) eikä tarvitse puuhata kumien kanssa kun voi käyttää pillereitä, kierukkaa tms. Tunteita pitää kuitenkin varoa.

    Äänestä

  • m40 kirjoitti:

    Vakipano on paljon parempi vaihtoehto kuin yhden yön jutut. Pelisäännöt vain pitää olla selvillä, mutta luotettavasta vakipanosta saa: 1) paremman tyydytyksen, koska tunnette toisenne; 2) pienempi tautiriski, kun molemmat käyvät ennen suhdetta sukupuolitautitestissä 3) eikä tarvitse puuhata kumien kanssa kun voi käyttää pillereitä, kierukkaa tms. Tunteita pitää kuitenkin varoa.

    Ok. sattui kohtalo puuttumaan peliin eli tapasin aivan minulle " sopivan ",mutta aviossa olevan miehen.Olemme pari kertaa tavanneet, vasta yhden kerran rakastelleet ja sexi oli upeaa. Jotain mitä en ole aikoihin kokenut. Hän on myös samoilla aaltopituuksilla" kaikin puolin kanssani, avoin ja hyvä keskustelukumppani.

    Itse olen koettanut tunteita varoa, mutta pelottaa se, että miehellä on selkeästi tunteita enemmän pelissä kuin minulla.
    Yritän hieman nyt jarrutella. Kuitenkaan kun en halua olla mikään helppo tapaus, joka olisi hänen mielitekojansa tyydyttämässä / omiani silloin kun hän tahtoo.
    Ja, muistan kyllä kaiken aikaa sen, että mies on varattu.Toivon, että myös mies itse tämän asian muistaa ja pitää mielessään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


selibaattiin kirjoitti:

Sinkkuna olemisen kurjuuksien kurjuus on siinä, että pitää tyytyä yhden illan juttuihin. Tai selibaattiin. Kyllä niistä nuorempana jotain irti sai, muttei nyt enää 30 -ikäisenä naisena, ei.

Ainakin henk.koht. seuraavan päivän morkkis on kamala, olkoonkin että edellinen yö olisi ollut mahtava.

t.olenkohan ainoa joka näin asian kokee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu