Karppaajista. Tulee kakkoselta. Uusinta 7.10
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Akuutti TV2 tiistaina 5.10. klo 19.20
Rasvat vai hiilihydraatit?
Karppaajan aamupalalautasella on puuron sijaan kananmunia, rasvaista juustoa ja leikkeleitä. Kummat ovat vaarallisempia, rasvat vai hiilihydraatit? Karppaajien lisäksi vähähiilihydraattisen ruokavalion puolesta puhuu lääkäri Antti Heikkilä.
Karppaajan ruokavalio
Karppaajat ovat ravitsemuksen kapinallisia. He siivoavat ruokavaliostaan hiilihydraatit, syövät eläinrasvoja, ja voivat hyvin. Mutta miten on, kummat ovat vaarallisempia - rasvat vai hiilihydraatit?
http://ohjelmat.yle.fi/akuutti/etusivu
No eipä kiinnosta katsoa, jos anti on yhtä kehno kuin tuo tämänaamuinen jorina, jossa haastattelija jotensakin pani sanat haastateltavan suuhun.
Se myös ihmetytti, kun Heikkilä puhui, kuinka karsitaan hiilareita sisältävät kasvikunnan tuotteet ja mainitsi perunan, viljat ja sokerin. Eikös muita kasviksia siis ole kuin nuo?