Mitä järkeä on mennä ammattikouluun tai lukioon kolmeksi vuodeksi kun amiksessa ja lukiossa ei ole mitään mitä olis pakko osata. JA EI, kyse ei ole asenteesta. Jumalauta miettikää vähän, kumpi on hyödyllisempää:
3 vuodeksi lukioon tai amikseen = työpaikkaa hakemaan
HETI työpaikkaan ilman opiskeluja = 3 vuoden työkokemus.
nyt kun verrataan noita kahta niin jälkimmäisellä on 3 vuoden työkokemus ja siinä on oppinut 10 vuoden edestä lukiota ja ammattikoulua yhteensä...
miettikää vähän jotka suunnittelette näitä juttuja. Jos et tajunnu ni oot idiootti. ime nänniä. HÄHÄHÄHÄ!
Mitä järkeä työhön opiskelussa?
16v poika
2
536
Vastaukset
- 77777
Ole hyvää vaan,
ole menemättä kouluun ja ilmoita kolme vuoden päästä miten hyvin olet onnistunut työelämässäsi ?
älä ime nänniä... mee kouluun- pakkotöissäkävijä
Mene amikseen sellaiselle linjalle, josta on vaikea saada töitä. Pääset suoraan kortistoon valmistuttuasi. Esim. puupuoli.
Kirjoitit että: HETI työpaikkaan ilman opiskeluja = 3 vuoden työkokemus.
Mutta miksi mennä lainkaan töihin???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-729733Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1409337Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1056769Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1985178- 1734919
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1443734- 1702571
- 762539
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1642403- 582232