Miten tunnistaa kahelit

Olen tapaamassa yhtä miestä nyt vkl, mutta nyt mua alkoi mietityttää, että onkohan se ihan kaheli! Paljon tulee tekstareita, juttelee ihan mukavasti.... mutta eilen se hermostui ihan älyttömästä asiasta ja alkoi hirveä sanatulvaryöppy, josta mulle tuli ihan inhottava olo. Olisihan se voinut kysyä, että mitä tarkoitan. En halua tavata mitään räyhääjää. Olisikohan mun parasta pakittaa? Onko joku tavannut tällaisen miehen? Vai olenko minä yliherkkä?
9582
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Palstan lukijoidenko pitäisi sinulle antaa neuvoja muutaman henkilöstä kirjoittamasi rivin perusteella? Mieti nyt itseäsi, kysymystäsi, oletko sinäkään nyt ihan täysjärkinen?

Äänestä

Sinuna ilmoittaisin tapaamisen joutuneen omasta puolestasi harkintaan, ja kertoisin syyksi hänen reaktionsa em. asiaan.

Jos pyytää anteeksi, voit suostua vielä tapaamiseen.
Jos taas saat vastaukseksi ryöpytyksen, suosittelen unohtamaan tyypin.

Äänestä

Kahelit tunnistaa siitä että yleensäkin nettideittaavat! Olen töissä rekryfirmassa haastattelijana ja tunnistan heti nettideittaajat änkyttämisestä ja sosiaalisesta vammaisuudesta. Osa myös haisee työhaastattelussa viinalta , sekä joillakin myös pupillit ovat kuin lautaset! Seuraan itse nettideittiä tutkimuksen vuoksi ja etsin facebookista henkilöitä jotka tulevat haastatteluihimme

Äänestä

tapahtui...kesällä vastaavanlainen tilanne...joka loppui siihen kun laitoin sen pakin päälle ja lähetin viestin ..etten halua enää yhtään viestiä häneltä..kerroin syyn ja pyysin poistamaan numeron...
tekstarit loppuivat, mutta viikonloppuaamuisin tuli muutama puhelu vielä...ei puhetta ja numeroa ei näkynyt... onneksi ovat loppuneet.
Kyllä jotain on ihmisellä..ns.vinossa jos alkaa keuhkoamaan..ilman syytä ja näkemättä.
Meitä on moneen junaan ja toiset..onneksi...jäävät asemalle.

Äänestä

Itse kysyisin yhden ainoan kerran että mikä se syy oli siihen rähjäämiseen, ja jos syy ei ole järkevä tai se on epämiellyttävä (mies sanoo suoraan että hänellä viiraa päästä) tai VARSINKIN jos mies alkaa syyttelemään naista omista riehumisistaan, niin sitten antaisin koko jutun olla.

Olin vuosia sellaisen miehen kanssa joka sai raivokohtauksia mitä mitättömimmistä asioista. Hän uskoi itse että hänellä ON aivoissa vikaa koska on syntynyt keskosena. Oli syy mikä hyvänsä, niin olihan se kauheaa katsella kun meni esineitäkin pirstaksi ja pariin kertaan sain tappouhkauksenkin, kaikki sen vuoksi että mies ei osannut hillitä vähäisimmissäkään määrin itseään. Hänen sekoilunsa loppui vasta kun hän alkoi syödä SSRI-lääkettä, eli ilmeisesti kemiat olivat päässä aivan sekaisin siihen asti.

Äänestä
  • Se oli tietysti jokin aivoperäinen infektio - en osaa sanoa mitkä bakteerit tai loiset olivat kyseessä. Voisi olla toksoplasmaa, klamydiaa, mykobakteereja, riketsioita, niitä kyllä riittää. Olisit syöttänyt antibiootteja niin olisi joskus parantunut. Aivoperäisten infektioiden häätäminen kestää kauan, ja niitä loisia on myös teilläkin, vaikka ette tiedä niistä mitään. Esim. Alzheimerin tauti näyttäisi patologisten näytteiden perusteella olevan tauti jonka aiheuttaja on keuhkoklamydia.

    SSRI-lääkkeet eivät paranna mitään, mutta saattavat lievittää oireita, mutta kaupan päälle tulee tietty tuommoinen zombiemainen olo ja muita sivuvaikutuksia.

    Äänestä

  • asiantuntija. kirjoitti:

    Se oli tietysti jokin aivoperäinen infektio - en osaa sanoa mitkä bakteerit tai loiset olivat kyseessä. Voisi olla toksoplasmaa, klamydiaa, mykobakteereja, riketsioita, niitä kyllä riittää. Olisit syöttänyt antibiootteja niin olisi joskus parantunut. Aivoperäisten infektioiden häätäminen kestää kauan, ja niitä loisia on myös teilläkin, vaikka ette tiedä niistä mitään. Esim. Alzheimerin tauti näyttäisi patologisten näytteiden perusteella olevan tauti jonka aiheuttaja on keuhkoklamydia.

    SSRI-lääkkeet eivät paranna mitään, mutta saattavat lievittää oireita, mutta kaupan päälle tulee tietty tuommoinen zombiemainen olo ja muita sivuvaikutuksia.

    Kyllähän se tyyppi veti monet monet antibiootit vuosien varrella kaikenlaisiin sairauksiinsa ja aina pysyi yhtä raivopäisenä.

    Mutta ei tuo loisteoriasi erityisen terveeltä ajattelulta kuulosta sekään.

    Äänestä

Luota vaan vaistoosi,joka kertoo sinulle,mikä on oikein !Ihan yhtäkkiset raivoamiset tuntemattomalle ihmiselle on kyllä iso hälytysmerkki.Minulle sattunut parikin tuommoista kohdalle enkä halunnut enää jatkaa kirjoittelua.Onneksi minun henkilöllisyys ei koskaan paljastunut heille emmekä tavanneet.Siitä olisi voinut tulla isokin ongelma.Unohda kys mies,onnea ensikertaan ;)

Äänestä

Täysijärkinen olen, ainakin omasta mielestäni, mutta oli vähän kiire tuota viestiä kirjoittaessa. Ei kai siitä ihmisestä sinänsä voi sanoa mitään vaan toiminnasta. Ajattelin vain, että jos muilla on kokemusta tällaisesta ja miten hälyttävänä sitä voi pitää.
Minähän pohdin, että onko suuri vaara, että vastassa on "oikea kaheli" vai oliko tämä laskettavissa inhimilliseksi käytökseksi. Joku kello mun päässä soi vähän rauhattomasti ja voi olla, että perun koko jutun.

En kyllä usko, että kaiki nettideitailijat ovat "kaheleita", niin kuin tuo "asiantuntija" väittää.
Kuullostaa masentavalta tuo sinun rekrytointi asiakaskuntasi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


goornnot kirjoitti:

Olen tapaamassa yhtä miestä nyt vkl, mutta nyt mua alkoi mietityttää, että onkohan se ihan kaheli! Paljon tulee tekstareita, juttelee ihan mukavasti.... mutta eilen se hermostui ihan älyttömästä asiasta ja alkoi hirveä sanatulvaryöppy, josta mulle tuli ihan inhottava olo. Olisihan se voinut kysyä, että mitä tarkoitan. En halua tavata mitään räyhääjää. Olisikohan mun parasta pakittaa? Onko joku tavannut tällaisen miehen? Vai olenko minä yliherkkä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu