Tukkumyyjän palkka

Itsellä pohja bonus, keskimäärin alle 1900€/kk bruttona. IT-ala. Ei siis järin hyvä, vaikka alalla useampi vuosi takana. Mitä muilla? Onko käytössänne myös vuosibonus-systeemi?
22716
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itte olen eräänlaisena tukkumyyjänä (käyntikortissa lukee päällikkö) metallialalla. Peruspalkka on 2000 euroa ja bonusta myynnin mukaan päälle. Viime vuonna taisi provikat jäädä noin 400 euroon kun parhaimmillaan olivat jopa 600-700 euroa. Lisänä tietysti "vakiot" firman puhelin ja lounassetelit. Autoetua olen havitellut...

Äänestä
  • Tienaan 1900 ?/kk mikrotukihenkilön työstä suuressa, globaalissa IT-alan firmassa. Palkka on huono työn vaativuus ja kuorma huomioiden. En ole tyytyväinen, siksi hainkin iltalinjalle opiskelemaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


€ more € kirjoitti:

Itsellä pohja bonus, keskimäärin alle 1900€/kk bruttona. IT-ala. Ei siis järin hyvä, vaikka alalla useampi vuosi takana. Mitä muilla? Onko käytössänne myös vuosibonus-systeemi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu