Itse siis olen työtön ja koulutusta on lukion ja kesken jääneen ammattikorkean verran.
Vastaukset 27
- Miksi jätit
koulusi kesken. Oletko niin paska että et pärjännyt?
- Älymies 23
Lopettaminen ei johtunut itsestäni.
- ####
Älymies 23 kirjoitti:
Lopettaminen ei johtunut itsestäni.
Maisterin paperit, työtön silti.
- ......
Älymies 23 kirjoitti:
Lopettaminen ei johtunut itsestäni.
Lutkastako se johtui?
- Älymies 23
...... kirjoitti:
Lutkastako se johtui?
Lutkan ja hänen tukijoidensa toiminnasta kyllä.
- yhpöh
Älymies 23 kirjoitti:
Lopettaminen ei johtunut itsestäni.
"Lopettaminen ei johtunut itsestäni. "
Niinpä, ikinä mikään ei oo sun syytä vaan kaikkien muiden. - 14+1
Älymies 23 kirjoitti:
Lutkan ja hänen tukijoidensa toiminnasta kyllä.
Ei voi kun ihmetellä, mitä tämä mytologinen lutka sotajoukkoineen teki. Aloitti infernaalisen kiusauskampanjan, jossa hänen demonisiin juoniinsa värväämänsä tukijat työnsivät Älymiehen pään vessanpönttöön joka välitunnilla ja kaatoivat suolaa hänen kahviinsa?
Vai oliskohan ollut niin, että Älymies sai pakit, rupesi vähän stalkkeroimaan, tyttö ilmoitti poliisille ja perheen miehet käskivät Älymiehen jättää tyttö rauhaan?
- ATM4EVA.
gradua vaille valmis kauppatieteiden maisteri. Gradukin uhkaa jo tulla valmiiksi.
Jos valmistuttuani pääsen Elinkeinoelämän valtuuskuntaan töihin, vaihdan nimimerkiksesi KTM4EVA. Todennäköisesti minusta kuitenkin tulee työtön.- ####
Moro vaan kollegalle, KTM myös
Tällä hetkellä opiskelija, vuoden sisään pitäisi valmistua insinööriksi.
- Nti pilkkuviiva.
Tradenomi ja töissä sihteerikkönä. Palkka vaivaiset 30 000 ekee kuussa (asun maalla keski-Suomessa, en Hesassa jossa paremmat palkat ja etenemismahdollisuudet), parin vuoden työkokemuksella.
Seurustelen.- dlkjgd
"30 000 ekee kuussa"
Kovat on palkat.
- Djjasfoe
Työtön tietojenkäsittelyn tradenomi ja vielä neitsyt kaiken lisäksi. Että repikää siitä.
Työtön metalliduunari. Koulutukselta koneistaja ja 5 ov vaille teknikko.
- Neiti A
Kandidaatin tutkinnon suorittanut tähän mennessä, yrittäjä.
- heelmantaitaja
aktivoitu runk..seppä.
oletan, että vitusti kiinnostaaa. - 3+4
Toistaiseksi opiskelija, valmistun parin vuoden sisällä artesaaniksi, jos hyvin käy. Filosofian maisteriksi meinasin ensin itseni lukea, mutta kesken jäi eikä enää kiinnosta yliopisto.
- Minä ATM
DI ja koulutusta vastaavassa työssä.
- m30.
Koulutus on maisteri, ammatti on ollut suunnittelija, silloin siis kun olen koulutusta vastaavaa työtä edes joksikin aikaa saanut. Jos naiset olisivat kohdelleet minua hellemmin nuoresta pitäen, niin olisin varmaan menestyvä liikemies. En ole pystynyt realisoimaan koko potentiaaliani, kun naiset tuhonneet ja lyöneet minut maahan pettämällä, jättämällä, antamalla rukkasia, pilkkaamalla jne.
- Naiseton itsekin
Ärsyttää tuollaiset tyypit, jotka tekevät naisista syntipukin kaikille ongelmilleen. Tiedät itsekin ettei se ole totta, mutta et vain pysty myöntämään että se oli ihan omaa syytäsi. On niitä muitakin naisettomia, mutta kaikki eivät heittäydy marttyyriksi ja syyttele kaikesta naisia.
- m30.
Naiseton itsekin kirjoitti:
Ärsyttää tuollaiset tyypit, jotka tekevät naisista syntipukin kaikille ongelmilleen. Tiedät itsekin ettei se ole totta, mutta et vain pysty myöntämään että se oli ihan omaa syytäsi. On niitä muitakin naisettomia, mutta kaikki eivät heittäydy marttyyriksi ja syyttele kaikesta naisia.
http://www.sierrasnowboard.com/forum/uploads/212618/internet_white_knight.gif
- m30.
Naiseton itsekin kirjoitti:
Ärsyttää tuollaiset tyypit, jotka tekevät naisista syntipukin kaikille ongelmilleen. Tiedät itsekin ettei se ole totta, mutta et vain pysty myöntämään että se oli ihan omaa syytäsi. On niitä muitakin naisettomia, mutta kaikki eivät heittäydy marttyyriksi ja syyttele kaikesta naisia.
Niin muuten voisin lisätä vielä sellaisen, että viitaten nimimerkkiisi, minä en ole naiseton. Mutta syytän siitä huolimatta naisia.
- Naiseton mies
m30. kirjoitti:
http://www.sierrasnowboard.com/forum/uploads/212618/internet_white_knight.gif
Voi anteeksi. Minunhan olisi pitänyt kompata sinua ehdoitta ja vihata kaikkia naisia.
Oikein white knight -kortin tempaisit. Kyllä nyt voitit :D
Kaikille tiedoksi: Naiset ovat syyllisiä kaikkeen, koska m30. sanoo niin. Jos et usko, olet "White Knight" ja se on kuulemma säälittävää.
- alemmantasonmies
Olen astronautti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?251808- 125821
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.120632- 53575
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv89541Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan88530- 65521
- 40500
Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko59485Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas26474Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi267470Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.34453- 8436
Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota31415- 58412
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä50405Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v9399Jätä jo se puolisosi, mun kanssa kilpa-asetelma on tuhoisa.
Eikä hän tule sitä voittamaan. Myöskään missään vanhassa ei kannata roikkua, koska ei uskalla kohdata muutosta, hyvät as27396- 41396
S-ryhmän vastuullisuuden kaksoisstandardi
Vastuullisuuspuhe on helppoa. Vaikeampaa on selittää, miksi S-ryhmän omien merkkien tuotteita ja raaka-aineita hankitaan6385