Minkähhän laisesta häiriöstä kärsii nainen joka höslää ja puuttuu joka ikiseen asiaan? Oletteko törmänneet tällaiseen asiaan työelämässä tai muualla. Tällaisten naisten vuoksi joudun syömään verenpainelääkkeitä vaikken haluaisi...kärsin myös rytmihäiriöistä. Jankkaaminen, jatkuva pölötys ja kälätys aiheuttavat suurta stressiä. Onkohan kyse autismista vai mistä?
höslääjänaiset
frost-free
9383
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Taitaa vaan parta kasvaa.
Ei ainakaan autismista. Maallikko-psykiatrin diagnoosi olisi jonkinasteinen pissipäisyys, joka on hyvin tavallista etenkin keski-ikäisillä naisilla.
se on kusipäisyys.
ole keski-ikäinen, stereotypioista taas joutuu helvettiin? Happy now?
Ei ole kyse suloisesta hösläämisestä vaan joka paikkaan tunkemisesta ja pätemisen tarpeesta. Ihan sama missä virneessä naama on!Minusta työpaikoilla pitäisi olla hösläyskielto ihan yhtä hyvällä syyllä kuin syrjintäkieltokin.
Johtuisikohan tämä juttu siitä, että ihmiset ovat erilaisia? Jotkut vaan sattuvat olemaan sellaisia höslääjiä. Yksinkertaista. Et sitten tullut ajatelleeksi.
bb marika
helvetti se on, joku adhd wanna bee julkkis ? enpä juuri seuraa mitään BB:tä, se on viihdettä idiooteille!
Meillä oli tällainen tapaus myös töissä. Hän aiheutti ahdistusta vain jo askelillaan. Siitä tiesi, että taas se tulee selittämään jotain järjetöntä, joka ei liity mihinkään. Sitten yrität saada selville puoli tuntia, mitä se yrittää sanoa ja kun vihdoin saat, tajuat että asia ei kuulu sinulle mitenkään, vaan jollekin toiselle.
En tiedä diagnoosia. ADHD voisi olla yksi. Siis että ei pysy asiassa, ei voi keskittyä, hyppii asiasta toiseen, sekaantuu kaikkeen, höslää kaikkialla jne. En ole varma.
vain seksin ja hellyyden puute,
kunnon suudelma, hali ja orgasmi päivässä pitää hösläämisen loitolla.