Olen pari kertaa tällä palstalla törmännyt siihen että joku sanoo että "samat ihmiset vierailevat profiilissani viestiä jättämättä" tms. Mistä sen muka tietää kuka nimimerkki profiilia katsoo jos hän EI jätä mitään jälkiä vierailustaan viestillä tai flirtillä???
Profiilissa vierailleet nimimerkit
Äh?
141415
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kyllä sen näkee sieltä, että ketkä ovat käyneet sivuillasi jos kyseinen henkilö vierailee sivuilla profiili onlinessa.
Itse en tällaista kohtaa ole löytänyt, mutta en olekaan TOSIkkokäyttäjä. Toisaalta en myöskään aina löydä muutenkaan kaikkea kamaa ruudulta koska aivoni eivät rekisteröi asioita samalla tavalla kuin normaalien ihmisten aivot.
Joten jos joku voisi ystävällisesti neuvoa oikein rautalangasta vääntäen? :(
..klikkaamalla oma etusivu, näkyy oikella, kun skrollaat vähän alas kome viimeistä kävijää....
jos joku käy usein niin siellähän se näkyy, jos siis mahtuu niden kolmen joukkoon....
jos sinulla on tosipaketti näet ilmeisesti kaikki sivullasi käyneet...
En usko että näkyy, sen tiedän että jos kavereistasi joku tulee kanssasi samaan aikaan online tilaan se näkyy vasemmalla vihreänä pallona henkilön nimen edessä...MUTTA että joku käväisee sivuillasi jättämättä jälkeä ja käynnistä jäisi tiedot muistiin..aika outoa?
Niin, piti sanomani että ei näy kyseisessä kohdassa, ei Treffit-profiilissa. Muista profiileista kuten Minä-profiili en tiedä. Tosi-pakettia en ole ottanut.
Ai, mistähän sen näkee, jos ei oo rekisteröitynyt käyttäjä???
Tietääkseni myös Suomen laki kieltää henkilöntietojen näyttämisen?
Lueppa ajatuksella tuon SELITYS otsikolla olevan selvityksen, että miten näkee omassa profiilissa vierailleet viimeiset 3.
Jos et vieläkään ymmärtänyt, niin kysäseppä joltain kaveriltasi joka voi mahdollisesti näyttää kädestä pitäen että missä 3 viimeistä kävijää profiilissa sijaitsee.
>..klikkaamalla oma etusivu, näkyy oikella, kun skrollaat vähän alas kome viimeistä kävijää....
jos joku käy usein niin siellähän se näkyy, jos siis mahtuu niden kolmen joukkoon....
jos sinulla on tosipaketti näet ilmeisesti kaikki sivullasi käyneet...
Klikkaan oma etusivu, katson oikealle, skrollaan: EI NÄY. Ei ensimmäistä eikä viimeistä kävijää.
Ei ole tosipakettia, mutta tuossahan sanotaan että jos on tosipaketti niin sitten näkyy KAIKKI sivulla käyneet. Eli epätosillekin pitäisi näkyä ne kolme viimeistä kävijää. Kun ei vaan näy!
Vai puhutaanko tässä nyt jostain toisesta profiilista, eikä Treffit-palstan?
Vai olisiko selitys se että ne kävijät näkyvät vain silloin kun ne ovat juuri käymässä ja online? Minulla varmaankin käy niin harvoin porukkaa että jos se tuosta on kiinni niin ei mikään ihme että en osu hollille juuri silloin kun he ovat läsnä?
...nimimerkki siellä näkyy, eikä mitkään henkilötiedot...
no jos ei näy yhtään nimimerkkiä ... niin ehkä sivullasi ei ole käynyt ketään ja en kyllä ihmettele
kannattaa tutustua palvelun käyttöohjeisiin.... ihme kyllä sieltä löytyy vastauksia
onnea vain...
Ei löydy sellaista otsikkoa mistään.
Luulin että kyseessä oleva sivu jolta pitäisi näkyä ne vierailijat on se oma sivu jolla näet oman profiilisi, mutta kyseessä onkin se pääsivu jossa näkyy kaikkea muutakin kuin oman profiilin asiat. Sivu jossa vasemmassa yläkulmassa on Haku, oikeassa yläkulmassa näet oman kuvasi (jos sinulla on kuva), ja vähän matkaa kuvasta alaspäin oikeassa reunassa (mutta ei yläkulmassa kuten joku taisi väittää) näkyy kolme viimeisintä vierailijaa.
Dodiin.
Vittu mikä idiootti toi Äh..
Kaikki me ollaan jouduttu opettelemaan.. Ei aina saa morkata!! Hymyile sisäänpäin vaan jos siltä tuntuu;(
Joo, Äh? ei ollut tuossa väärässä, vaan ohjeet oli väärässä. Käytetty siis vääriä termejä. Täsmällisyyttä!