Ajattoman kauniit naiset

Nykynainen on niin erilainen kuin sisarensa ennen vanhaan. Tänä päivänä miltei kaikki naiset muistuttavat toisiaan, ja harva erottuu edukseen. Naisellisuus on kärsinyt myös inflaation. Entisaikojen muodokkaat sulottaret ovat vaihtuneet langanlaihoihin vaatehenkareihin. Sääli... Miksi nykyään näkee enää niin harvassa näitä perinteisellä tavalla kauniita naisia? Ovatko he kuolleet sukupuuttoon?

http://www.hollywoodcultmovies.com/assets/images/GraceKelly1.jpg
http://www.style.com/slideshows/standalone/beauty/icon/011207ICON/01m.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_YuTOkuyc-Oc/SkpBUoH9TUI/AAAAAAAAAVE/H_RIFNl5IMo/s400/Marilyn-Monroe-art.jpg

Tässä taas tyypillinen nykynainen:
http://topnews.in/light/files/Heidi-Montag_3.jpg
11787
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

On muuten aika paksut kulmakarvat noilla ihailemillasi naisilla..yöks!

Äänestä
  • Mun mielestä noi on kyllä ihan tavallisia kulmakarvoja, eri asia tietenkin jos tykkäät sellaisista viivoista/piirretyistä, jotka näyttää ainakin mun mielestä rumalta. :) Kauniita naisia musta kaikki, Marilyn ikuisuussuosikki.

    Äänestä

Olen vaan valitettavasti aivan rääkätty toisten naisten taholta, he ovat niin kateellisia sensuellille olemuskelleni ja vanhanaikaiselle romanttisuudelleni, mokomatikin lutkat.
Tule ja pelasta minut lämpöiseen syliisi, olen yksinäinen, koulu-ja työpaikkakiusattu,
yöelämässä saan juomat niskaani ämmiltä koska olen melkoisen tyylikäs pakkaus.
Tänne kotiin olen jäänyt lämpimään kehräämään, piiloon talven tuiskeita ja kovaa maailmaa.

Äänestä
  • Kylläpä vaikutatkin todella sensuellilta ja tyylikkäältä: lutkittelet ja ämmittelet muita naisia. Usko huviksesi, ikävä luonteesi saattaa näkyä muillekin. Maailma on sinulle varmasti kova, jos itse olet ihmisille inhottava.

    Äänestä

  • boiho kirjoitti:

    Kylläpä vaikutatkin todella sensuellilta ja tyylikkäältä: lutkittelet ja ämmittelet muita naisia. Usko huviksesi, ikävä luonteesi saattaa näkyä muillekin. Maailma on sinulle varmasti kova, jos itse olet ihmisille inhottava.

    ole näköjään tuntenut kateutta vielä omissa nahoissasi.
    Kuvittele riikinkukko jonka ympärillä on lauma nokkivia kanoja, sellaista on elämä joillakin naisilla.

    Äänestä

  • No varmaan sinä nimimerkkizzzzolet kai vahva tyyppi ja sellaiset joutuu aina kiusan kohteeks,älä välitä niistä mitään vaan elä omaa elämääsi,ja muista aina et sul on jotain jota toiset kadehtii..Hyvää jatkoa ja ole VAHVA

    Äänestä

a) Nykyäänhän päinvastoin tavisnaiset ovat usein edes vähän ylipainoisia ja jopa lihavia. Malleilta ja Hollywood-julkkiksilta lähinnä vaaditaan käsittämätöntä laihuutta.
b) Mielestäni esimerkki Heidi Montagista TYYPILLISENÄ nykynaisena meni aika metsään, koska harva tavis on leikellyt itseään noin hurjasti. Siksihän Heidi onkin julkisuudessa, koska teetti itselleen jopa nykymittapuulla hurjat kauneusleikkausoperaatiot. Jos moinen olisi tyypillistä, niin Heidi olisi vain yksi tuntematon tavis muiden joukossa. Sitä paitsi, Heidi Montag on kaunis leikkauksistaan huolimatta ja hän oli kaunis jo ennen kauneusleikkauksia.

Äänestä

Kauniita naisia on aina ollut ja tulee aina olemaankin, mutta siinä mielessä olet oikeassa, että esimerkiksi kuvankäsittely on julkkisnaisten kohdalla viety naurettaviin mittasuhteisiin. Harva kuva vastaa enää todellisuutta, kun luuston rakennettakin voi tietokoneella muokata. Kauneudenhoitoon liittyy lisäksi nykyään hirveä määrä (keskituloiselle) normaalinaiselle melko saavuttamattomissa olevia hoitoja lasereineen, rajaustatuointineen, posliinihampaineen ja hiustenpidennyksineen.

Äänestä

Luontoäiti ei suonut minulle klasissen kauniita piirteitä, jota kovasti pahoittelen. Anteeksi, jos ulkonäköni loukkaa esteettisiä arvojasi. Kauneusleikkauksiin ei ole varaa, jo nenäleikkaus maksaa nykyään kai 10 000 euroa.

Ja koska miesmarkkinoilla ei ole juurikaan menestystä, ainoaksi huviksi jää herkuista nautiskelu, sillä seurauksella painoa onkin kertynyt enemmän kuin 49 kg. Ja koska kukaan mies ei minua noteeraa kuin negatiivisessa mielessä, koen turhaksi naisellisen pukeutumisen ja suosin mukavan käytännöllisiä vaatteita.

Voithan aina katsoa muualle, kun kävelen ohitsesi. En todellakaan halua kenenkään päivää pilata olemuksellani.

Äänestä
  • Muodokas ja pitkä olen minä...Yökerhossa minäkin saan hieman kateellisia katseita mutta en anna sen häiritä kivaa iltaani-ja joskus nämä naiset muuttavat näkökantojaan minusta kun juttelen heille -saatan kehua heidän hienoa meikkiä .koruja yms...minulla vaan kesti aikansa tottua että minäkin saan huomiota.(olen nykysin normiåpainoinen 180cm ja 75kg) Olen huomannut että todellakin miehet pitävät naisellisesta lookistani irtoripsineen(tämä kaikkien tavisten ulottuvilla) eikä heitä haittaa pituutenikaan...Olen sellainen iloinen ja en mikään ylpeä...se tuntuu purevan miehiin...langanlaihat mallit monesti katsoo jäätävästi kun minä pyörin tanssilattilla koko illan...

    Äänestä

..mutta et vain ole löytänyt. Mua on tosin ehkä verrattu enemmän Carboon.

Tosin täytyy muistaa, että kaikki nuo naiset olivat aika rikkaita ja heillä oli meikkaajat ja vaatteet, joihin ihan tavallisilla ihmisillä ei ole mahdollisuuksia. Ennen vanhaan myös valokuvissa käytettiin shoppauksen sijasta erilaisia valaistuksia, joilla saatiin kyseinen henkilö näyttämään kauniilta.
Olin kerran meikattavana amattilaisen luona ja minusta tuli ihan jumalaisen kaunis; jopa ystäväni olivat ihan hämmästyneitä (enkä näytä hunolta ilmankaan) ja lisäksi kokeilin Armanin juuri minulle väriltään sopivaa mekkoa. Jepp, kaunis olin. Mutta arkisen en ehdi, jaksa eikä ihan kukkaron sisältökään riitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


where are u beuty? kirjoitti:

Nykynainen on niin erilainen kuin sisarensa ennen vanhaan. Tänä päivänä miltei kaikki naiset muistuttavat toisiaan, ja harva erottuu edukseen. Naisellisuus on kärsinyt myös inflaation. Entisaikojen muodokkaat sulottaret ovat vaihtuneet langanlaihoihin vaatehenkareihin. Sääli... Miksi nykyään näkee enää niin harvassa näitä perinteisellä tavalla kauniita naisia? Ovatko he kuolleet sukupuuttoon?

http://www.hollywoodcultmovies.com/assets/images/GraceKelly1.jpg
http://www.style.com/slideshows/standalone/beauty/icon/011207ICON/01m.jpg
http://4.bp.blogspot.com/_YuTOkuyc-Oc/SkpBUoH9TUI/AAAAAAAAAVE/H_RIFNl5IMo/s400/Marilyn-Monroe-art.jpg

Tässä taas tyypillinen nykynainen:
http://topnews.in/light/files/Heidi-Montag_3.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu