Area Sales Manager

Olen menossa ensi viikolla työpaikkahaastatteluun ukomailla, jossa asun. Yritys ei ole suomalainen, yksityinen tietty. Firma 100 vuottaa vanha ja laaja, toimii monessa maassa.

Työn kuva Area Sales Manager. Vastuualue koko Suomi. Mitä tällaisesta tehtävästä voisi kohtuudella pyytää palkkaa? Ja mitä siihen kannattaisi sisällyttää? Työ sisältää paljon matkustamista Suomen ja työpaikan välillä. Varmasti itse ko. maan sisällä. Itse olen ajatellut työn vaativuuden perusteella sekä RIL:n ohjeistuksen mukaan tuollaista vähän yli 5 000 €/kk. Kohtuullinen, liian vähän, liikaa. Siihen tulee päivärahat Suomen matkoista, voi olla kannattaisi sopia, että firma maksaa asunnon. Muuta?

Haluaisin tuon työn, koska se nykyiseen verattuna tuo haasteita, sisältöä ja mielenkiinoa elämään työn kautta. Matkustaminen ei ole minulle vastenmielistä. Haasteita tuossa työssä on arveluttavankin paljon.
Nykyiseen työhöni olen karkeasti ylikoulutettu.

Ihan tuon sisältöistä työtä en ole koskaan tehnyt. Markkinointikoulutusta on, mutta ei myyntikokemusta. Kuitenkin työananja oli heti alussa hyvin kiinnostunut minusta, joten muuten koulutukseni (DI) ja työkokemukseni lienevät ok.

Eli, minulle haastteeliinen ja tärkeä haastattelu tiedossa.

0

422

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

        Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
        Ikävä
        72
        3023
      2. Nyt se sit loppuu

        Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
        Ikävä
        55
        2675
      3. Kuoleman pelko katosi

        Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
        Hindulaisuus
        432
        2275
      4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

        tähän alas ⬇️⬇️⬇️
        Ikävä
        79
        2168
      5. Jos sitä keittelis teetä

        Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
        Ikävä
        95
        1976
      6. Myötähäpeä kun näkee sut,

        tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
        Ikävä
        35
        1775
      7. Huomenta ........

        Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
        Ikävä
        12
        1556
      8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

        Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
        Kuhmo
        17
        1507
      9. Ei mun tunteet

        ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
        Ikävä
        30
        1350
      10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

        Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
        Ikävä
        29
        1329
      Aihe