Joulukalenteri ideoita miehelle?

jköjklöjklölkjklkjkö

Elikkäs. Olen tässä valmistelemassa joulukalenteria avomiehelleni. Ideoita ei kuitenkaan tahdo syntyä ->
Tarvisin siis apua!
Sen verran ehdin vanhoja keskusteluja selailla, että ässäarpa, rakkausruno, eroottinen hieronta ja miehen vieminen elokuviin on jo listalla.
Kertokaahan mitä muuta voisin joulukalenteriin piilottaa?

7

13922

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • foto--

      voisin täältä heittää idean, että laitahan itsetehty joulukortti:) itse joskus sain ammattilaiselta apua tässä: otettiin miehelle rakkaimmasta asiasta eli minusta (hyi kun kuulostan itserakkaalta:D) sensuelli vaikkakin paljastava valokuva, huom. hyvällä maulla tehty. Se kuulemma oli hyvä lahja ja kulkenee miehen taskussa vielä monen vuoden jälkeenkin:)

    • yyttfjtd

      olutkori.

      • yyttfjtd

        joulukalenteri = olutkori. 24 ei ole sattumaa.


    • 2 x 24

      Viimevuonna annoin miehelle kalenterin, jossa jokaisessa päivässä oli joku eroottinen juttu esim, roolileikki, kylpyammeleikki, lounaspano, hunajahieronta... Oli kuulema paras kaikista lapsena saadut kalenterit mukaanlukien. ;) Mut jos ei ole niin viriili niin ei ehkä hyvä idea.

      Sä voisit jalostaa tuota miehen näkökulmasta. Mistä asioista muistat miehen pitävän? Esim, jos tykkää Lasagnesta niin tee sellainen, jos pitää jääkiekosta niin vie lätkämatsiin jne.

      Tänä vuonna sovittiin, että lähetetään joka päivä viesti, jossa kysytään jotain ja toisen pitää vastata siihen rehellisesti ja kysyjä ei saa loukkaantua. Esim. Pitäisitkö jos tukkani olisi toisen värinen, mistä juhla-asustani pidät eniten, haluatko lisää lapsia, millainen villi fantasiasi on jne. Ollaan aika avoimia, mutta joskus huomaan, että joku mekko ei häntä miellytä, mutta sanoo kohteliaasti, että "ihan kiva". Nyt voi sitten purkaa suoraan sanomalla, että se ei ole edukseni ja tuo jenkkakahvat esiin jne. Kysymykset eivät saa liittyä toisiinsa, eli ei voi tentata jotain tiettyä asiaa. Meillä oli kerran etelänmatkalla 7 pv sama käytäntö ja huomasin, että toimi loistavasti. Nyt on jo 12 kysymystä mielessä ja ihan ekana ajattelin kysyä hänen villeimmän fantasiansa. Meinasin toteuttaa sen jouluna, jos mahdollista ;)

    • ainarakastunut

      Eli lahjakortteja yhteisiin hetkiin. Tei itse eilen lahjaksi kortin missä sai 3 x aina jokaista ehdottamaani haluamaansa aikaan.

      *aamuseksi
      *hieronta
      *puutarhan siistiminen
      *vauvavapaat yöunet
      * kotonatehty kynttiläillalllinen

      voi keksiä kaikkea mitä haluaa

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jos haluut ostaa hieman tuhmemman kalenterin mistä teille paljon iloa niin vilkase näitä

      http://www.sexshop.fi/tt/?tt=4799_12_399907_&r=/aikuisten-joulukalenteri-2022-24-eroottista-yllatysta/p/4024144128242/

      https://www.sinful.fi/tradetracker/?tt=30775_12_399907_&r=/seksilelut/suosikkilelut/eroottinen-joulukalenteri

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      148
      2351
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      967
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      155
      953
    4. 64
      922
    5. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      78
      913
    6. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      117
      899
    7. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      39
      878
    8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      777
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      71
      743
    10. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      71
      591
    Aihe