Paljonko on perhekotivanhempien palkka jos molemmat ovat kodissa töissä ?
Perhekotivanhemmat
6
3252
Vastaukset
- alalla oleva
2700-3300,-Riippuen kokemuksesta.Palkka siis per henkilö.
- ietuieieiuiet
silloinhan he saavat maksaa itselleen mitä haluavat
- Perheisä
Ei kun sitä jos ollaan vain töissä perhekotivanhempina ei omisteta perhekotia. Toinen on vastuuhenkilönä ja toinen myös töissä kokopäiväisenä.
- vanhemmat2
Onko tuo aiemmin mainittu palkka siis työstä 24/7?
- Tietenkin
Sehän on lasten KOTI.
- Anonyymi
Yhdestä lapsesta saa noin. 60 000€ / vuosi. Googlettamalla löytyy tieto. Kerro luku lasten määrällä ja saat summan. Esim. kolmesta lapsesta saa 15 000€/kk.
Ei se ole iso raha yhteiskunnalle. Täytyy ajatella lapsen parasta ja syöhän ne ja vaatteitakin täytyy ostaa. Toki jos pitää ostaa jotain kalliimpaa, niin siihen saa onneksi anottua erikseen rahaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin161622Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka4341365Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3081279Ethän leiki kanssani J- mies
Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.100923Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa
Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte17916kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot394882Molemmat päät
aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s117833Liikenne onnettomuus
Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp6770Kasteen merkityksestä ihmiselle
Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J383767Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!
Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!121731