Varastettu

eilen city marketin edestä illalla uusi poikien pienehkö BMX polkupyörä, Felt merkkinen,
etuhaarukka on valkoinen, väriltään mustaa, violettia ja valkoista.
Jos löydät tai vihjaset mistä itse sen löydän, maksan 50e palkkion.
Kiitos!
[email protected]
0405653437
6904
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

MISSÄ TOYOTA ON KATJUSKA????????????????????????

Äänestä

kandee pistää lukkoon...

Äänestä

pyörä löytynyt ja ehyenäkin, kiitos kaikille jotka auttoivat.

Äänestä
  • Hyvä kun löytyi, nuo ovat kalliita pyöriä ja poikien suosiossa,muualta muuttaneena en ole ikinä ymmärtänyt miksi täällä Kemissä pyöriä viedään ihan nokan edestä,varastoista, sun muista paikoista.Ei auta edes lukko pyörässä...ellei laita niitä yhtä paljon kuin edellisessä kuvassa.Minulle on ainakin opetettu että varastaminen ja valehtelu on pahin homma jonka kunnon ihminen voi tehdä .Toisin oli etelä-suomessa ei tarvinnu ikinä pelätä että pitkäkyntiset nappais omaisuutta. Onneksi Kemissä on rehellisiäkin ihmisiä ,minulle aina sanottiin että lapissa asuu rehtiä väkeä.

    Äänestä

  • hm kirjoitti:

    Hyvä kun löytyi, nuo ovat kalliita pyöriä ja poikien suosiossa,muualta muuttaneena en ole ikinä ymmärtänyt miksi täällä Kemissä pyöriä viedään ihan nokan edestä,varastoista, sun muista paikoista.Ei auta edes lukko pyörässä...ellei laita niitä yhtä paljon kuin edellisessä kuvassa.Minulle on ainakin opetettu että varastaminen ja valehtelu on pahin homma jonka kunnon ihminen voi tehdä .Toisin oli etelä-suomessa ei tarvinnu ikinä pelätä että pitkäkyntiset nappais omaisuutta. Onneksi Kemissä on rehellisiäkin ihmisiä ,minulle aina sanottiin että lapissa asuu rehtiä väkeä.

    Yhessä lounarissa vai missä se oli oli haastateltu 1-2 luokkalaisia lapsia, mikä on parasta mitä he tekevät isin kanssa...yksi sanoi että pelataan jotain grand thief auto...peliä, jossa varastetaan ja ties mitä tapetaan ihmisiä yliajamalla...sitten ihmetellää kun nuoriso ei osaa sosiaalisia taitoja, osataan vai hakea jännitystä elämään siitä kaikupohjasta mikä on netistä ym. opittu
    Voi hyvä Ju***a sentään, parasta on varastaa ja tappaa isin kanssa !!!!!!! YHessä!!!!!! JippIIII!!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Harmittaa-- kirjoitti:

eilen city marketin edestä illalla uusi poikien pienehkö BMX polkupyörä, Felt merkkinen,
etuhaarukka on valkoinen, väriltään mustaa, violettia ja valkoista.
Jos löydät tai vihjaset mistä itse sen löydän, maksan 50e palkkion.
Kiitos!
[email protected]
0405653437

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu