Moikka! Kyselisin palautusjuomista ja näistä kaikista urheilujuomista/proteiineista. Käyn salilla 3-5 kertaa viikossa, ja kuulin yksi kerta saunassa kun toiset puhuivat palautusjuomien vaikutuksista. Lihakset eivät kuulemma kehity _läheskään_ samalla tavalla ilman niitä. Onko oikeasti niin suuri vaikutus? Alkoi kiinnostaa itseäkin, tekisi mieli kokeilla. Kertokaa kokemuksistanne ja antakaa vinkkejä mitä palautusjuomia kannattaisi juoda ja kuinka paljon päivässä? Tarkoitukseni on siis laihduttaa vielä n. 6 kiloa ja kiinteyttää. Mittani ovat tällä hetkellä 169/61. Kommentoikaa!
Palautusjuomista
tehoaako?
3429
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei ne palautus juomat vaikuta niin paljoo lihasten kasvuun. Tärkeitä on että syöt hyvin ja paljon proteiinia, silloin lihakset kasvaa.
Palautus juoma auttaa siihen että jos et heti treenin jälkeen pääse syömään niin se toimii siinä välissä. Se ei yksinomaan kasvata yhtään enempää lihaksia, mutta antaa kyllä hyötyä.
Noista paino määreistä päättelen että olet nainen, ja muista että palautusjuomat sisältävät paljon hiilihydraatteja eli ota tämä huomioon laihdutustavoitteessasi.
Jos treenaat pienillä painoilla tunnin verran, et tarvitse palautusjuomaa. Palautusjuomassa on heraproteiinia ja hiilihydraattia, mikä antaa varsinaisen insuliinipommin => sulla on kohta nälkä uudestaan ja nappaat mitä ensimmäiseksi käteesi saat => ei tee hyvää laihdutustavoitteille. Pelkkä heraproteiini on minun mielestäni parempi treenin jälkeen otettava pika-ateria.
Yli satakiloisilla karjuilla, jotka nostelevat tangot notkuen, heillä on omat tarpeensa.
jaossa täällä! ammattilaisten ohjeet löydöt>>>>>>>> http://mave.foorumi.eu/index.php