kertokaapas naiset että onko ~ 180cm/120kg liikaa ? pikkuisen rasvaa tottakai löytyy, mutta jos esim jännittää vatsalihakset niin ne erottuvat sieltä alta. hartiat on melko leveät ja selkä on pitkä mutta sitten taas jalat ja kädet on melko lyhyet. rupee välillä tuntumaan siltä että voisi olla hieman kapeampi, nii vois ehkä naisetki lähestyä enemmän tai jotai.
vaatekaupassa viimestään huomaa että on jokseenkin epämuodostunu, kun muuten sopivat on yleensä liian leveitä mahan kodalta tai housut liian kapeita reisistä.
kun naamakaan ei ny ole mikään kamalin mahollinen mut silti tuntuu et naiset karttais, mikä mättää ?
tosin kunhan saa paikat kuntoon ja pääsee taas liikkumaan nii meinaan tiputtaa sinne 110kg mikä olis aika sopiva meikeläiselle
vaatekaupassa viimestään huomaa että on jokseenkin epämuodostunu, kun muuten sopivat on yleensä liian leveitä mahan kodalta tai housut liian kapeita reisistä.
kun naamakaan ei ny ole mikään kamalin mahollinen mut silti tuntuu et naiset karttais, mikä mättää ?
tosin kunhan saa paikat kuntoon ja pääsee taas liikkumaan nii meinaan tiputtaa sinne 110kg mikä olis aika sopiva meikeläiselle
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä tuossa jätkällä on jo aika paljon turvotusta tuohon 120 kiloon.
Jätä hiilareita vähemmälle ja treeniä niin painat varmasti vähemmän.
No monenlaisia miehiä: ex oli 178/85, ei lihava eikä laiha - massaa kuitenkin aikaslailla vähemmän kuin sinulla... Harrasti säännöllisesti liikuntaa ja oli sellainen "vantteran" näköinen. Nykyinen mies on 187/120 eli suurinpiirtein samanpainoinen kuin sinä, mutta senttejä reilusti lisää - harteikas ja jonkin verran vatsaakin, hyvä perse ja kaikkiaan sopusuhtainen.
Näkemättä on paha tietysti sanoa, mutta vaikuttaa sinulla olevan massa jonkin verran yläkanttiin.
niin siis korjataan vielä että ei se ylimääränen se tässä ole ongelma, vaikka laittaisin rasvat sinne 5% niin painaisin kuitenkin yli 100kg
Mä ymmärrän sun pointin koska itsellä oli aikanaan vähän sama ongelma. Olen jonkin verran lyhyempi ja aikanaan paino oli samassa suhteessa sun kanssa. Vaatteiden ostaminen oli hankalaa ja kaikki luuli aina läksiksi vaatteet päällä, no mulla se läskiä kyllä olikin. No luulee ne sitä nykyäänkin, vaikka painoa on jonkin verran tullut tiputettuakin ja palikatkin näkyy, mutta se ruokamäärien tuoma turvotus tekee sen, että vaatteet päällä sitä ei näe muuten kuin ylipainoisena kokemattoman silmin. Paidattomana sitten kehtaisikin mennä vaikka hunksi-lavalle.
Eli mun pointti on se että se riippuu katsojasta. Jos nainen tykkää hoikista miehistä niin sä olet sille väärä, mutta jos taas ronskimmista niin sitten oot vahvoilla. Nykyään laihat läskit vaan tuntuu olevan vahvoilla, jos tukka on kammattu ja paita silitetty.