Illanvietto. Miehen kanssa vaihdetaan katseita, ne viipyilevät. Joku koskettaa kengällä jalkaani. En kiinnitä siihen huomiota, ajattelen että vahinko. Kunnes, tapahtuu sama toisen kerran. Tämä sama mies. Kyselee kovasti, vitsailee.
Nähdään yleisellä paikalla, moikkaa tavallisesti muiden nähden. Kun menee ns. katvealueelle, josta häntä kukaan ei huomaa - heiluttaa ns. sormilla aaltoja tehden. Kyseessä varattu mies. Mitä ajaa takaa- vain seksiä vai onko tuossa jotain muuta?
Nähdään yleisellä paikalla, moikkaa tavallisesti muiden nähden. Kun menee ns. katvealueelle, josta häntä kukaan ei huomaa - heiluttaa ns. sormilla aaltoja tehden. Kyseessä varattu mies. Mitä ajaa takaa- vain seksiä vai onko tuossa jotain muuta?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Koska nykyään haaremit pykätään ennemminkin peräkkäisinä suhteina kuin rinnakkaisina suhteina niin sanoisin että edellisen keittiökoneen takuuaika alkaa olla umpeutumaan päin ja hankintapäätöstä seuraavasta tehdään.
Päätä pölkylle vaan tyttöseni, elämä tarjoaa parastaan muutamaksi vuodeksi, sitten saat taas olla vähän vanhempi ja vähän rumempi ja vähän katkerampi jonkun toisen naisen tieltä raivattu re-single lady valittuasi jotain minkä voit ennustaa koskematta ensimmäisenkään vastauhratun karitsan sisäelimeen! :)
Olipas aika, tuota, karusti esitetty. Tosin olen täysin samaa mieltä :)
Ainoa viitteellinen peruste: Vaivihkaisuus (lue: salailu)
Päätelmä: Juokse ja unohda
Salasuhteet ei sovi useinmiten niille, jotka sellaista harrastavat. Korvien välissä on joko ihan tyhjää, tai sit tommonen: heimoimuistaksääviimeviikonlopun?
Miksi sinä naisena olet tommosessa pelissä? Sama lumous?
Nukuttaa (öitä)
Kiitos suorista vastauksista! , samantapaisia päätelmiä olen miehestä tehnyt. Ns.omaan arvoonsa (onko oikea sana) olen tuon tyypin jättänyt. Kukkomies, käytit hyviä vertauksia, arvostan suorapuheisuutta. Toljake, myös sinun vastauksesi vain vahvisti käsitystäni. Hyvä on olla kun mitään tuon suurempaa ei ole tapahtunut eikä tämän tyypin kanssa tarvitse olla päivittäin tekemisissä.
Kannattaakin unohtaa tuollainen mies. Mihinpä se seepra raidoistaan pääsisi.? Jos leikkiin lähdet, jonain päivänä hän on löytänyt jonkun uuden ja kappas vain, olet pian exä.
Eikä niihin juuri lisättävää. Itse en tuollaisessa varatun miehen salaa pöydän alla kengän koskettelussa voisi todennäköisesti vastustaa kiusausta sanoa kovalla ja hämmästyneellä äänellä: "Niin, mitä?"