ikäväksemme saimme kurjaa kohtelu pitzerissa viikkotorin vieresssä! ensin ne tekevät itse mokan ja tilaamamme pitza oli väärä jonka huomasimme kotona ja soitimme että tilaus oli mennyt väärin vaadimme oikeaa tilalle jonka saimme mutta saimme myös jotain aivan muuta mitä tilasimme ! ripulin !!!!!! onko kyseessä rukamyrkytys vai kenties pila?
pitzaa!
ent.kanta asiakas!
141527
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
kuule se on kemin parhaita pitza paikkoja mee johonkin pitzeria syväkankaalle ja tilaa pitza sieltä niin sit todella näät mitä eteesi saat, kissaa vai koiraa.ota selvää.
se on se rukamyrkytys, niin kuin asian ilmaisit.
empä usko et on ruokamyrkytys.sul taitaa itellä olla joku vitun myrkytys päässäsi
tai vetasee kuivat lisukkeeksi.
Kaptainista ainakin olen saanut aina hyvät pizat ja hyvän palvelun ja myös Syväkankaalla, mutta mutta, se yksi siinä keskustassa, voi, voi, en ikinä enää mene sinne! Lasten kanssa oltiin pöydässä syömässä, kassakuitti pizsan pohjassa liimautuneena ,ei mitään hyvitystä! Samasta puljusta myös sain ostokseni n. tunnin odottelun jälkeen ja kotona tajusin että, nämähän pizat kävivät eräiden asiakkaiden nenän alla, mun niitä odotellessa ja rouva höysti omansa ( minun ) oreganolla!Herra varjele jos olisivat yskineet ja rykineet, siinä niitä heille vääriä annoksia ihmetellessään! Ei kun soitto ja uusia hakemaan. Siellä vasta rähinä syntyi, myyjä oli sitä mieltä, että mun olisi pitänyt maksaa ne uudelleen!! Huh huh, mikä sikala! Tapauksesta on muuta vuosi, ja vielä kuluu monta vuotta lisää. Ehkä dementian vaivaamana sinne erehdyn?
perussuomalaisille, kun joku ulkolainen työllistää itsensä ja perheensä.
Älykkyytesi oikein huokuu kirjoituksestasi
Ainoa joka kärsii tappion, on verottaja.
Olen itsekkin saanut aina Captainissa hyvät pizzat ja mukavaa asiakaspalvelua. On myös pari kertaa unohdettu yksi listaamani täyte, josta on kuitenkin jo maksettu (ehkä se 0,50snt) niin en ole sen takia jaksanut lähteä asiasta enempää niille motkotteleen. Ihmisille tapahtuu inhimillisiä virheitä ja mä suosittelen sitä, että jos otatte pizzan mukaan, paikka kun paikka, en tarkoita ainoastaan tätä, niin katsokaa oikeasti niihin laatikoihin onko siellä oikea pizza. Se on ärsyttävää lähteä kotoa asti sitten uudelleen, kun se olisi helpompi hoitaa paikan päällä ja samantien. Mä en koskaan itse tilaa listalla valmiita olevia pizzoja, vaan luettelen aina haluamani täytteet. Tulee juuri sellainen kun haluan, ainakin pitäisi.
En ole mikään vakio asiakas pizzapaikoissa, mutta yksi asia minua kummastuttaa nimittäin se, että kun yrittää maksaa ostoksia niin sepä ei onnistu pankkikortilla. "Tuolla ulkona on pankkiautomaatti, kassakone on epäkunnossa".
Olen miettinyt, että onko tässä jonkinlaista rasismia kun maahanmuuttajille ei myydä kunnollisia korttipäätteitä vaan sellaisia jotka ovat aina epäkunnossa?
Suomalaisvetoisissa paikoissa en ole törmännyt moiseen. Eivät uskalla kusettaa suomalaisia ;)
Itsellä on DiMaressa käynyt muutaman kerran niin, että olen saanut selvästi lämmitetyn pitsan mukaan. Pitsa on otettu jostain jääkapista ja lämmitetty uunissa. Jos saat pitsasi alle 10 minuutissa kannattaa kurkata sisään onko juusto sulannut vai sellasta tönkköä.
joo hain dimaresta pitsan ja sen jälkeen alko todella kauhee mahakipu ja kesti 2päivää kunnes helpotti olo.todella huono palvelukin oli,tyly nuori nainen oli myymässä.todella huono paikka.
keinot keksii jos paikka ei menesty.Tampereelahan oli hyvä esimerkkitapaus.Sääli kun kuoli viattomia ja syyttömiä mukana.
Tampereen tuhopolton vuoksi en kyllä muuttais täällä Kemissä kauppakatu 14:a taloon asumaan mistään hinnasta. se vastapäinenkin talo hiukan arveluttava. Ei tiedä milloin rasvat kärähtää?