Moni on, miksi olet sitä?
Tiedätkö olevasi petetty nainen?
Yhden vaimon toinen
5550
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ja jätin sen sian, jotta se siitä.
Tiedän, että poikakaverini etsii tälläkin hetkellä seuraa nettideittipalstalta, vaikka niin esittää välittävänsä minusta. Ehkä tuo on hänelle vain pelkkää leikkiä eikä hän aio todellisuudessa tavata näitä naisia, ken tietää. Olen kuitenkin päättänyt jättää herran huomenna, sillä luottamus on lopullisesti mennyt. Vähän tuntuu pahalta, mutta kerranhan se vain kirpaisee.
Minunkin poikaystäväni etsi seuraa deittipalstalta koko seurustelumme ajan. Vaikka poikaystäväsi väittäisi, ettei aio tavata ketään, kyllä hän kuitenkin tapaisi, jos jokin todella satumaisen upea nainen hänelle vastaisi. Jos kundi on todella rakastunut sinuun, ei hän muita etsisi. Kun jätin poikaystäväni tuon deittipalstalla roikkumisen vuoksi, minua ei todellakaan kaduttanut muu kuin etten ollut jättänyt häntä jo aikaisemmin. Jos luottamuksen kerran menettää, ei sitä enää takaisin saa, itse vain tekee enemmän vaihinkoa itselleen ja sallii toisen olla entistä äklömpi. Petturit ovat kuvottavia tyyppejä, kertakaikkiaan!
Olen petettty. Mutta mitään selitystä siihen miehen puolelta en ole saanut. Hän on kuulemma ollut tyytyväinen minuun ja parisuhteeseemme. Mutta kuitenkin petti.
Itse olen kyllä ajatellut paljonkin syitä, mutta mikään niistä ei kuulemma ole syynä pettämiseen. Näin mieheni (ex) kertoi kokoajan. Eikä hän millään haluaisi erotakkaan. Mutta eihän sellaisen kanssa voi mitään jatkoa ajatellaakka, kun ei kerran mitään selvitystä petturuuteensa kerro.
Vaikeaa tämä jokatapauksessa on. Kyllä sitä itse miettii mitä on tehnyt väärin tai jättänyt tekemättä. Olen monesti antanut mahdollisuuden jatkaa salarakkaansa kanssa ja olisin jopa halunnut, että olisivat muuttaneet yhteen, mutta kumpikaan ei sitä halunnut.
Mutta kuten jo kerroin mies ex siitä syystä. Vaikka mies elättelee toiveita edelleen yhteenpaluusta
---------------------- joten en voi vastata tähän