Häiriölle on tyypillistä erilaiset suuruuskuvitelmat, voimakas ihailun tarve ja empatian vähäisyys. Häiriöstä kärsivä kokee olevansa oikeutettu erikoiskohteluun, on kateellinen tai ylimielinen ja voi käyttää muita häikäilemättä hyväkseen.
Kiusatun ominaisuus
nöllllllllllllllllll
8431
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Noihan on kiusaajan ominaisuuksia muitten huonojen tapojen lisäksi. Kiusaajilla todella on joku häiriö kun luulevat olevansa oikeutettuja kiusaamaan muita!
kiusattu kuvittelee olevansa kiltti,herkkä,ahkera ja tunnollinen ja vielä ystävällinen.
Hän kuvittelee olenansa kuisaajansa parempi.Ja kaiken lisäksi kiusattu on 100% syytön kaikkeen-omasta mielestään.
Ei ihme,että kiusataan...
Edelliselle vastaan että nuo ovat kiusaajien heikon itsetunnon tekemiä kuvitteluja. Varmaan se kiusattu on oikeasti sellainen ja sekös todella kiusaajia ärsyttää. Ei kaikkia saa vedettyä omalle alhaiselle tasolleen. Täytyy pysyä ihmisenä kiusaamisesta huolimatta. Kiusaajien ihmisyyshän on aikoja sitten mennyt.
Ps. Opettele kirjoittamaan edes sana kiusaaja, se ei ole "kuisaaja".
Kiusaajakin on vain ihminen.Hänellä vain on enemmän puutteita, kun kiusatulla.
Johan se ottaa päähän, kun viereen tulee pällistelemään joku yli-ihminen voimansa tunnossa.
Miettikää nyt vähän! Siitä tulee epämukava olo,kun huomaa oman vajavaisuuden.
Pieni kiusa aina piristää ja tuo kiusaajan hyvälle mielelle.Hän uskaltaa kiusata!
Eihän se kiusatulta ole pois,jos joku vähän egoaan pönkittää ja tekee itsestään parempaa ja elinvoimaisempaa ihmistä.
Ajatelkaa nyt,kuinka kiusaaja riemastuu,kun kiusattu lähtee saikulle.Sehän on riemuvoitto.
Eihän se ollutkaa minua parempi,kun sairastui.
Kiusatulta imetään elinvoima,jos hän antaa! Jos hän alentuu samalle tasolle eli vastaa pahuuteen pahuudella.
Helvettiäkö sitä pitää välittää,mitä ne touhuaa.Tekee työnsä, pitää turvan kiinni ja lähtee kotiin.
kiusatulla ei ole elämässään muut,hän kiinnittää huomionsa kiusaajaan.
Hankkikaa elämä!
Ns. Kiusatut ovat ylimielisiä paskoja ja vaativat erityiskohtelua. He käyttävät kaikkia kierouksia hyväkseen saadakseen itselleen aiheettomia etuja.
itseään
Kiusataanko suakin, ja se on ihan susta normaalia käytöstä, jota kaikkien pitää sietää, jotta tasapainottomien kiusaajien hermot pysyis edes jotenkin kasassa? Kaikkiako kiusataan, myös kiusaajia, ja oikeuksiensa vaatija vaatii erikoiskohtelua? Tässäkö oli logiikka?