okei, eli puolivoltti eteen olis tavoitteena. ja sanon heti alkuun että kaikenlaiset neuvot tulee tarpeen. sitä ollaan yhteensä siis muutama viikko harjoteltu päivittäin (yhteensä, sillä kesällä ekan kerran innostuin). perusnotkeus on ihan ok, onhan pienempänä 1-2 vuotta ihan seurassa tota voimistelua harrastettu, ja muutenkin menee liike muuten ihan sujuvasti ja pehmeästi.
ongelma on sellanen että meen siihen käsilläseisontaan, siitä koitan ihan vaikka miten saada selän ja kädet pysymään siinä oikeessa asennossa niin että vaan lantio kiertyy ja jalat, mutta ei. ei sit millään. ihan muutaman kerran oon MELKEIN saanu itteni siihen siltakaatoon (?), mutta silti se ei vaan onnistu. neuvoja ja videoita olen hakenu netistä tosi paljon, ja tiedän mikä on ongelmana, eri harjotuksia oon myös koittanu. videota on myös kuvattu kun treenasin niitä puolivoltteja täs lähiaikoina. eli siis, ei teillä olis mitään hyviä neuvoja, vinkkejä jne, millä sen sais sujumaan..? (peruskuntokin on ihan hyvä)
puolivoltti (eteen)
5
1204
Vastaukset
- zsaran
ja jos jollekin jäi yhtään epäselväks niin mätkähdän siitä käsilläseisonnasta suoraan maahan selälleni, mut niin kuitenki ettei satu... :--D
- blezaaja
kato youtubesta semmone video kun:puoli voltti etuperin avustettun
- cheerious
joo, kannattaa pyytä avustaa (: ja emt, kai siin vaa on se et sun pitää saada just taivutettii ittes. Mut teeks tasajalkaa vai ? ku ite teen sillee et jalat tulee maahan eriaikaa, ja tasajalkaa aika paljo vaikeempi, et siit en pääse ylös samantien et pitää lähentää ennenku pääsen. (:
- ttbv
Mä en osaa
- vuodenharrastanu
No ainaki kannattaa harjotella se etee päin siltakaato ja siitä ylös hyväks ennen ku yrität puolivolttii ja front walkover on kans helpompi ku puoli voltti ni opettele se kans eka. Puolivoltis syn pitää tehä hartiatyöntö kunnolla et pääset sen suorille jaloille eli siis puolivoltis kädet irtoo maasta ennen ku jalat osuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668