Olen viiskymppinen mimmi ja aloitin vuosi sitten vesijuoksun, siis juoksun. On kyl kunto noussut ja selkäkin alkaa olla voimaantunut ja polviin ei koske, kuten kävelyssä.
Ärsyttää Itiksessä kun siellä on niit ukkoja jotka tosiaan lilluuu,kelluu,vetkuu, kolmen rivissä jauhaen jotain pask. ja ovat tiellä. Eikä puhettakaan ,että antasivat tilaa mennä ohi. Samoin on tollaisii naama meikissä olevia nuorempii ylipainoisia muijia, joilla ihan sama homma. Siinä sit vyö päällä mahallaan mennään ja jutskataan viikon juorut, ja pelätään ettei tukka kastu. Ne vois mennä sinne matalaan altaaseen, jossa jalat osuu maahan.
Kontulan uimahallista olen löytänyt itselleni kivat aamuajat aikaisin, silloin voi mennä ripeätä vauhtia, jolloin tuntuuki tunnin-puolen päästä että o jotain tehnyt.
Ei muuta kuin hyviä uinteja ja juoksuja kaikille niille, jotka saavatkin siitä jotain muuta, kuin juttutuokion.
Itiksen uimahalli
vesiJuoksija
0
928
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271924
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001670Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561276Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?631192Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31998Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51893Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47886Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44862Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798