Ihastunut kaverin poikaystävään!

kukkeliskuu100

Tässä on nyt käyny näin että kaveri on ollut ihastunut yhteen jätkään, nyt vaikka ''miikaan'' n. vuoden. Muutama viikko sitten oltiin porukalla juomassa ja humalassa päädyin suutelemaan tän miikan kanssa ilman tunteita. Seur. aamuna jätkä pommitti mua viesteillä et miksi menin suuteleen sitä ja kerroin että se oli 'vahinko' ja että älä ymmärrä väärin... No sitten juteltiin muutamat päivät mesessä ja se kerto ollensa ihastunut muhun. Sanoin edelleen että pysytään vain kaverina (koska tiedän myös kaverini pitävän hänestä)
Toi Miika meni sit täs yks päivä humalassa suuteleen sen kaverini kanssa ja on nyt ihan onnessaan, koska he seurustelevat. Tähän kyllä sanon että miika seurust. tavallaan ''säälistä'' kaverini kanssa,
ja haluaa ainakin kokeilla vaikka tietääkin suhteen kusevan, ehkä.

Oon huomannu et oon alkanu pitää miikasta tosi paljon, enemmän kun kaverina, enkä yhtään tiiä mitä teen :o
Pelkään menettäväni kaverini jos meille tulee jotain ja saan paskan niskaan...
Mitä mieltä olette? Odotanko vain ette he eroavat ja sitten yritän miikaa vai pitäisinkö suhteen salassa vai pitäiskö vaan unohtaa? :/

4

1269

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kukkeliskuu100

      siis kaveri on ihan onnessaan ehdiän seurustelusta :D

    • Sinuna en sotkisi tuota kuviota.

    • ..._...

      Kavereiden miehiin ei kosketa. End of story. Ja nyt luultavasti ihastuit muutenki häneen osittain siksi, että sun kaveri nyt seurustelee hänen kanssaan. Ja tuskin tää jäbä ois ihan tunteettomasti alkanut kaverisi kanssa, jos kerta vois olla tunteita suhun. Unohda tää poika, muitakin tässä maailmassa on. Ja sitten myöhemmin sulla voi olla sekä oma poikaystävä, et edelleen tää kaveri.

    • Tee Oikein

      Joo, unohda ja mene eteenpäin. Sulla oli hetkesi ja nyt se kelpais kun seurustelee kaverin kanssa: se on sun mielikuvituksen luomaa harhaa ihanuudesta ja siitä, miten ehkä te oisitte voineet sittenkin... Älä tuhoa kaveruuttas, älä mokaa, miehiä on muitakin, yhtä ihania ja ihanempia, sulle löytyy omakin.
      Sä itte sanoit että se on vahinko, sä itte jätit asian sikseen ja valitsit jo sillon. Ja varmaan se oli hyvä valinta ihan oikeasti, koska jos se "miika" ois oikeesti, oikeesti ollut suhun ihan ehdottoman lätkässä, se ei ois muita kattelukaan ihan heti.

      Anna heidän olla ja kokeilla, se suhde saattaa ihan hyvin toimia ja ihastuksilla ja rakastumisilla on monta reittiä: ehkä se alkoi mistä vaan, mutta nyt he saattavat jo olla hyvinkin ihastuneita. Semmoista ei ole toisten asia tuhota. Paras ystävä on se, joka osaa iloita toisenkin onnesta.
      Siihen mennessä kun heidän juttunsa päättyy, sä ehdit jo löytää miljoona miikaa ja kaikkee muutakin, älä yhden pojan perään paru :) Se on vaan ajan haaskausta. Ens kerralla anna toinenkin mahdollisuus ja katso itse ensin. Mutta kaverin miehiin ei kajota, se on sääntö. Et kai säkään haluaisi että sulle tehtäis niin?

      Etsi oikea itsellesi sopiva poikaystävä ja saat sekä poikaystävän, että kaverisi pidettyä, et saa paskaa niskaan ja tiedät olevasi tehnyt hyvin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      134
      752
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      710
    3. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      657
    4. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      99
      644
    5. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      27
      641
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      61
      629
    7. 47
      580
    8. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      531
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      525
    10. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      520
    Aihe