Sony Bravia 32" LED-televisio, jossa Bravia Engine 3, 100Hz, DLNA ja Bravia Internet Video. Antenni- ja kaapeliverkon digivirittimet.
Bravia EX713 32" televisiossa yhdistyvät ohut, hieno muotoilu ja upea kuvanlaatu. Bravia Engine 3 kuvanparannustekniikka sekä 100Hz Motionflow tarjoavat yksityiskohtaisen, väririkkaan ja elävän kuvan. BRAVIA Internet Video ominaisuuden ansiosta pääset suoraan YouTubeen tai Web televisioon ilman tietokonetta. DLNA:n avulla voidaan siirtää multimediasisältöä televisioon mistä tahansa yhteensopivasta laitteesta. S Force järjestelmä antaa surround äänen vain kahden etukaiuttimen kautta. Bravia Sync (HDMI CEC) -toiminnon ansiosta toimintoon yhteensopivia laitteita pystytään ohjaamaan yhdellä kaukosäätimellä. Televisiossa on USB sisääntulo ja 4 HDMI liitäntää. Energiansäästökytkin tekee televisiosta ympäristöystävällisen. Tuotteella on 2 vuoden takuu.
http://www.markantalo.fi/product/tv-ja-aani/taulutelevisiot/televisiot-32-39/KDL32EX713AEP/sony-32-led-tv
Jättäisin hyllyyn
32 tuuman LED-TV, hinta 99 999
14
509
Vastaukset 14
Maksoin siitä 200.000€
- ariella.a
Mikä tuon hinta oikeasti on?
- ariella.a
runontaja kirjoitti:
Mullla on vielä sellainen vanha telkkari, en ole vaihtanut sitä kun se on aika uusi kuitenkin ja toimiva.
Olen ajatellut että kesällä mä vaihdan uuteen ja se on sitten jotain 42 tuumaa, koska mun olohuone on aika iso, sellainen iso sopii. ariella.a kirjoitti:
Mullla on vielä sellainen vanha telkkari, en ole vaihtanut sitä kun se on aika uusi kuitenkin ja toimiva.
Olen ajatellut että kesällä mä vaihdan uuteen ja se on sitten jotain 42 tuumaa, koska mun olohuone on aika iso, sellainen iso sopii.nykyinen 21 tuuman putkiversioo tulee vihreitä ja punaisia raitoja, mitkä katoavat parissa sekunnissa.
Epäilen tulevaa loppuunpalamista. Muuten en vertailisi hintoja.
Näillä näkemisillä Teknisilta 32 tuumanen 449,- hintaan.
Hyvä puoli tässä on se, että väite Gigantin halvoista hinnoista on osittain harhaa.- ariella.a
runontaja kirjoitti:
nykyinen 21 tuuman putkiversioo tulee vihreitä ja punaisia raitoja, mitkä katoavat parissa sekunnissa.
Epäilen tulevaa loppuunpalamista. Muuten en vertailisi hintoja.
Näillä näkemisillä Teknisilta 32 tuumanen 449,- hintaan.
Hyvä puoli tässä on se, että väite Gigantin halvoista hinnoista on osittain harhaa.Niin minulle tulee kanssa niitä, ne on sellasia palloja jotka lähtee pian pois.
Riippuu vähän, mihin telkkariaan käyttää ja paljonko uutta tekniikkaa arvostaa. Vuoden päästä tuon tasoisen telkkarin saa todennäköisesti puoleen hintaan. Niin ainakin kävi omani kanssa, jonka ostin kolme vuotta sitten. Silloin kriteereinä oli kuvan laatu, liitännät ja koko.
Töihin hankittiin silloin samankokoinen, mutta puolta halvempi telkkari. Ja täytyy sanoa, että minun telkkarissani on aivan helvetin paljon parempi kuva. Että sikäli ei kaduta. Tuolla ajattelin pärjätä vielä ainakin seitsemän vuotta.runontaja kirjoitti:
LED-TV:n kuvalaadun olevan parempi mitä muilla
Tulee parempia nettiyhteyksiä, HD:tä, lisää hertsejä, 3D:tä, led-tekniikkaa, lisää liittimiä ja ties mitä muuta. Koskaan ei tunnu olevan oikea hetki ostaa uutta paitsi kun vanha leviää käsiin, jolloin ei enää tarvitse miettiä. Ja aina voi olla varma, että vuoden vanha testivoittaja olisi uudessa testissä vihon viimeinen. Silti jotkut katselevat tyytyväisinä 20 vuotta vanhaa töllöään.
Ratikkakuski kirjoitti:
Tulee parempia nettiyhteyksiä, HD:tä, lisää hertsejä, 3D:tä, led-tekniikkaa, lisää liittimiä ja ties mitä muuta. Koskaan ei tunnu olevan oikea hetki ostaa uutta paitsi kun vanha leviää käsiin, jolloin ei enää tarvitse miettiä. Ja aina voi olla varma, että vuoden vanha testivoittaja olisi uudessa testissä vihon viimeinen. Silti jotkut katselevat tyytyväisinä 20 vuotta vanhaa töllöään.
ostamaan uutta, jos entinen toimii.
Faijalta perinnöksi saatu TV kesti yhteensä 20 v. kunnes kondensaattori (?) hajosi, räpsi kipinöitä.
Pitäisi vain päättää ostaako 26 vai 32 tuumaisen tai siltä väliltä. 27 tuumasen led TV:n saisi alta viidensadan.
Minä kun yleensä katson elokuvia, muuten saattaa olla taustahälinänä.
Toinen vaihtoehto olisi luopua taas telkusta.
elektroniikka yhtään joten en oo siitä valmis juuri mitään maksamaan. Tuo ny menee kertakaikkiaan överiksi.
edellinen oli 21" putkella, missä kuvankorkeus nykylähetystavan mukaan oli noin 20 cm ja nyt 32" taulussa puoli metriä.
Laajakuva-TV:n täytyy tietysti olla paljon isompi kuin vanhan 3:4, että korkeus olisi sopiva. Ja riipuu tietysti katseluetäisyydestä, miten ison tarvitsee. Tosifriikit sanovat, että katselukulman pitäisi olla 32-36 astetta, josta laskutaitoiset laskemaan. Toinen neuvo sanoi, että katseluetäisyys on optimaalinen, kun se on 6 kertaa kuvan korkeus. Tuo toteutuisi, jos 40'' (korkeus 0,5m) katselee 3 metristä. Joku nouvoi, että katseluetäisyys on esimerkiksi 32'' 3,2 metriä.
Vilkaisin tuota duunipaikan 37'' ja minusta sitä on parasta katsoa noin 2,5 metristä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei81000Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125946- 109929
- 52866
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85792Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.42756Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66701Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev146684- 55625
- 70566
- 95551
- 60514
- 52511
- 35487
- 22456
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15050448- 32440
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31423- 24420
Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246408
