Mitä naiset 40v ja risat kuvittelee itsestään

Mitä naiset 40v ja risat kuvittelee itsestään, varsinkin suomi24 palstoilla???

Heh, sellasia luuskia ja luulevat olevansa jotain nkaunokaisia, siis ihan oikeesti ;o)

Itse olen urheilullinen ja hyväkroppainen 45v mies, ja enkä mikään rumakaan.

Ihmetyttää todella naiset... ottakaapa vielä ne meikit naamasta pois, voi jessus.

Tosiasia on että naiset rupsahtaa nopeammin kuin miehet tossa kolmannen kymmenen loppupuoliskolla, ainakin nykyään. Mistäköhän johtuu. Pakkelia 15v asti naamaan niin ei kai se kestä. Paha juttu.
674523
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 67

Vanhimmat

Lisään vielä että minulla ei ole koskaan ollut itseäni vanhempaa naista, en yli 45v ryppystä naista huoli nytkään, kun ne 35v :kin on jo aika ryppysiä ;-)

Voi jessus et kurjia naisia nykyään 35 vuotiaat jo läskejä ryppynaamoja.

Äänestä
  • ...että voisit muuttaa Aasiaan. Siellä on naiset hoikkia, rasvaprosentti lähempänä nollaa. Ei oo sen suurempaa etu- kuin takavarustusta, ei käytä sen enempää meikkiä yms.. Ja parasta on, että he taitavat olla ainoita, jotka jaksavat kuunnella sun juttuja...sillä he eivät ymmärrä sanakaan kielestä mitä puhut.

    Äänestä

  • Oletpa tainnut tavata kovan elämän koulimia 35-45-vuotiaita jos tuossa iässä ovat ryppyisiä. Kyllä se on terveistä elintavoista kiinni, miltä näyttää. Omalla äidilläni ensimmäiset rypyt tulivat 65-vuotiaana, omasi nk. persikkaihon.

    Äänestä

  • Hei. Tässähän sitten yksi "luuska" kirjoittaa etten kuvittele itsestäni mitään ... olen vain minä :) Kehuja joko tulee tai saapi olla tulematta ei se minun päivääni mitenkään pilaa .. ehkä mieli tulee iloiseksi kohteliaisuudesta... mutta sen voin sanoa etten läski ole ainakaan ja dieetillä ei minun ole tarvinnut olla eikä nälissään ... kroppani on hoikanpuoleinen ja sorja ja oletan että ihan hyvän näköinen koska olen myös siitä saanut miehiltä kehuja ja naisilta voivotuksia :) Enkä kuvittele olevani alta 40 ... korjaan jokaiselle joka niin luulee, olen ylpeä täysi-ikäisistä lapsistani jotka eivät saa kutsua minua etunimeltäni ja synnyttäny olen 5 kertaa. pituutta on siis 167 ja painoa 53 ... ja tosiaan en ole tehnyt sen eteen mitään kuin heilunu lasteni koirani kanssa.. ja lenkkeilen tällä erää. Ryppyjä on varmaan ja niitä saa olla koska se kuuluu ikään ja siihen että elämä ei aina ole ollut pelkkää ruusuilla tanssimista. Kaunista päivää sulle suuren egon omaava ... voin myös sanoa että nuoremmat naiset eivät siedä vanhoja ukkoja jotka kuvittelee itsestään liikoja ja saavansa juuri noita nuoria tyttöjä ... en minäkään siedä vanhoja yli 40 kaljamahoja jotka litkii kaljaa ... eli miehissäkin on niitä jotka muistuttaa turvenuijia ja eivät välitä itestään ja kuvittelevat liikoja itestään ... mutta siis mä en yritä enkä välitä ...olen minä :DD

    Äänestä

pitäisköhän sun hakea apua jostain ammattilaiselta?

Äänestä

No eiköhän se mene niin, että ei sinun ole pakko "tyytyä" meihin luuskiin vaan ole hyvä, sinulla(kin) on oikeus koittaa saada itsellesi nuorempi sekä vähemmän luuksempi nainen, mutta piileekö purkauksessasi kenties se, ettet ole saanut vastakaikua näiltä luuskilta ja se on pistänyt vihaksi kun tänne tulet moista avautumaan...

Itse olen kyllä laittanut tuonne profiilini (silloin kun se vielä oli aktiivisena) asetukset, ettei kukaan sellainen, joka ei ole ihannemieheni rajoissa, pysty kirjoittamaan minulle, joten karsin kaikki "epäsopivat" pois tällä.

Äänestä

Todennut aivan samaa... ei sitä viitti 20v nuoremmankaa olla kun oman ikäiset ryppysiä, yök !

Äänestä

ajatuksiltasi ihan helevetin ruma, voisiko sanoa, että sisältä pilaantunut...ja sellaista miestä mä en ikinä haluu vaikka olisi kuinka urheilullinen ja hyväkroppainen!

Äänestä

ihan uutisissa asti :D

Äänestä

Totta että naiset nuutuu huomattavasti nuorempina kuin miehet nykyään.
Olen itsekin huomannut sen, kyllä se tosiassa täytyy vaan vähintään 10v nuorempaa etsiä että niinkuin ikä täsmäis naamasta.

t. Jarkko

Äänestä
  • "Olen itsekin huomannut sen, kyllä se tosiassa täytyy vaan vähintään 10v nuorempaa etsiä että niinkuin ikä täsmäis naamasta."

    Eiköhän tämä ole ihan kuule geeneistä kiinni, tuskin huomioit naisia jotka ovat itseään nuoremman näköisiä, kuten olet päinvastoin merkille pannut. Huvittaa aina nämä "keskustelut" kun miehet itse olettavat että ovat säilyneet paremmassa kuisissa ja niiiin nuorekkaan näköisinä verrattavissa samanikäisiin naisiin :D

    Minä taas tsekkailen miehiä, ja olenkin totenut sen, että miehet olettavat olevansa niin nuoren näköisiä, vaikka totuus on aivan muuta.... Kehuvat itseään ja kailottavat sitä jokaiselle, ja minua lähinnä nolottaa heidän puolestaan, kun näyttävät aivan ikäiseltään vaikka itse olettavat aivan muuta.

    No hyvähän se on, jos itsetunto on kohillaan, mutta ei sillä vielä pitkälle pötkitä ;)

    Äänestä

Miksi haukut meitä vanhenevia naisia täällä,jos kerran olet niin mahtava ja komea mies? Luulis saavan livenä naista,ettei tarvitse Suomi24 luuskia katella? Taitaa vaan totuus tehdä kipeää,niin pitää haukkua meitä ryppynaamoja ;)

Äänestä

Miksi tulet tänne itkemään jos olet niin komea ja hyväkroppainen, voin sanoa sinulle, että on erittäin vaikeata itse arvioida omaa ulkonäköönsä, se että olet omasta mielestä hyvännäköinen ei tarkoita sitä, että olisit sen kauniiden naisten mielestä. Enkä usko, että hyvännäköinen mies joutuu valittamaan täällä suomi24:ssä. Tosiasia on, että sekä miehet että naiset vanhenevat eri tahdissa, paljon riippuen elämäntyylistä ja geeneistä.

Äänestä
  • Heh hee.. tää oli paras :DDD Hyvä hyvä, peukut sulle ;)

    Äänestä

omasta mielestään nuorekkaat, kannatta kiertää kaukaa. Ne on sellaista rupusakkia, joka on jäänyt tähteeksi, kun hyvät on valikoitu pois. Monella tapaa vinksahtaneita. Ei niitä viitsi katsella, eikä ainakaan kuunnella. ja nuo deittipalstat vetää niitä puoleensa kuin paskakasa kärpäsiä.

Äänestä
  • Valitettavasti.
    Kannattaa siis kiertää kaukaa etenkin ne nuorekkaat, ikäero todellisuuteen voi olla yli 10 vuotta.

    Äänestä

  • mies kommentoi kirjoitti:

    Valitettavasti.
    Kannattaa siis kiertää kaukaa etenkin ne nuorekkaat, ikäero todellisuuteen voi olla yli 10 vuotta.

    Mulla on pienet lapset, jotka olen hoitanut käytännössä yksin kun exää ei paljon kiinnostanut. Varmasti näkyy vuosien univelat naamassa, ei voi mitään. Ja ilman meikkiä olen ihan kaamea ilmestys.

    Äänestä

Minä olen myös 45 v mies ja en voi sanoa olevani ruma, mutta en myöskään aivan kauheasti tuijota ulkonäköön ihmisissä. Yleensä katson lähinnä heidän luonnettaan ulkonäöstä. Se kertoo jo aika paljon heti alkuunsa ihmisestä.
Mies haluaa kauniin naisen, saako se sen on toinen asia. Samoin nainen haluaa komean miehen.
Ei se kai ole mikään yllätys. Mutta se tulevatko he toimeen kauemman aikaa ratkaisee kuinka sopivat heidän luonteensa on toisilleen. Vaikka olisi kauniskin naama niin jossain vaiheessa se alkaa tympiä jos muuten luonne ei toimi.
Mutta tuleeko sen luonteen etsiminen sitten helpommaksi , no ei saattaa olla vaikeampaa ja paljon.

Naisille sanoisin että olette kauniita vaikka ette olisikaan niissä toleransseissa mitä tämä yhdyskunta on teiltä toivonut. Minusta olisi paljon mielekkäämpää jos olisitte kauniita itsenne takia ensinnä ja sitten vasta sen takia että haluaisitte miellyttää miestänne.
Itse katson että se on erittäin toivottaa että huolehditte ulkonäöstänne niillä keinoin kun se on mahdollista ja olla ylpeä ulkonäöstänne vaikka ikä olisi näkyvissä kasvoissa.
Mutta luonne näkyy kasvoistanne silti olitte vanha tai nuori. Ei ole mielestäni turhaan sanottu että kun sisältä kaunis se näkyy myös ulos.

Tämä juttu mikä tässä on käyty kuvastaa turhautumista ei oikeaa mielipidettä ulkonäköasiassa.
Ulkonäkö saa olla tärkeä itselle, mutta kaikkien pitäisi huolehtia vain omasta ulkonäöstään ei muiden

Äänestä
  • >Ulkonäkö saa olla tärkeä itselle, mutta kaikkien pitäisi huolehtia vain omasta ulkonäöstään ei muiden

    Eihän se muita ihmisiä haukuskelemalla mitenkään edisty se kumppaninhaku.

    Äänestä

  • Likkasin peukkuylös mutta pisteet väheni, olen pahoillani olet viksu ihminen.

    Äänestä

  • Ja sitten vielä se tosiasia, että vaikka kuinka huolehdin ukonäöstäni niillä keinoin kun se on mahdollista ja olen ylpeä siitä, niin silti lähtökohdat ovat erilaisia eri ihmislle, niin monista syistä. Eli kauneus on aina katsojan silmässä, yhden roska on toisen aarre jne.

    Minulle (48v, 175cm, ylipainoinen jne.) ulkoisesti kelpaisi taas mies joka olisi riittävän pitkä eikä odottaisi minusta lenkkiseuraa eikä harrastuksiin osallistumista. Hoidan omaa kuntoani omissa ryhmissäni, ja niin toivon miehenkin tekevän, mutta yhdessä tekemiset saisi olla jotain muuta kuin kuntoilua.

    Tärkeintä kun etsimässäni kumppanissa on kuitenkin se millainen persoona hän on, millaiset arvot hänellä on elämässään ja miten hän kohtelee minua. Siinä kirveellä veistetty naama olisi oikein piristävä lisä.

    Äänestä

ei kaikki rupsahda....todellakaan ja juma millaisa miehiä löytyy nelikymppisistä..huh.
on ihanaa olla oma itsensä se tärkeintä vaikka naamavärkki ja muutenkin on pysynyt hyvässä kuosissa...voi hitsi ihmisten itsekkyyttä ja suuria luuloja itsestään...oppisi nyt aikuiset oleen tyytyväisiä itseensä.

Äänestä
  • Minä olen 52 vuotias nainen. Minä pystyn seksiin iästäni huolimatta. Miehet, te jotka olette 40 ikäisiä, mitä ihmettä te vouhkaatte sinne 20-kymmpis-osastolle? Mitä te teette niille kaunokaisille jos sellaisen käsiinne saisitte? Ainoa asia jossa joudunkin surutyötä nykyään tekemään on se mistä ihmeestä löytäisin viriilin ja kykenevän miehen seksiin kanssani. Ei teistä 40-plussistakaan siihen oikein ole.

    Äänestä

  • saamaton kirjoitti:

    Minä olen 52 vuotias nainen. Minä pystyn seksiin iästäni huolimatta. Miehet, te jotka olette 40 ikäisiä, mitä ihmettä te vouhkaatte sinne 20-kymmpis-osastolle? Mitä te teette niille kaunokaisille jos sellaisen käsiinne saisitte? Ainoa asia jossa joudunkin surutyötä nykyään tekemään on se mistä ihmeestä löytäisin viriilin ja kykenevän miehen seksiin kanssani. Ei teistä 40-plussistakaan siihen oikein ole.

    Me vasta kuvitellaankin itsestämme aika lailla!
    Kattokaapas rehellisyyden nimissä yli viiskymppisiä miehiä ja samanikäisiä naisia!
    Naiset suurimmalta osin viehkoja ja itsestään huolta pitäneitä, miehet vanhoja pappoja.
    Nimimerkille saamaton: Mun ei kans tulis mieleenikään ottaa sänkyyni saman ikäistä miestä kuin itse olen!
    Nuoria, fiksuja, mielikuvitusrikkaita miehiä löytyy pilvin pimein!
    Seksi on parasta tässä iässä, ei murheita kuukautisista eikä vaihdevuosista.
    Ilmankos minut pitää tyytyväisenä kolmikymppinen rakastajani, jonka kanssa vietämme ihanan spontaaneja hetkiä...saman jo viiden vuoden ajan ja aina selvinpäin.
    Alkoholi ei kuulu elämääni yhtä viinilasillista enempää ja paras ryppyvoide on alakautta nautittava ;)

    Äänestä

  • mermaid -57 kirjoitti:

    Me vasta kuvitellaankin itsestämme aika lailla!
    Kattokaapas rehellisyyden nimissä yli viiskymppisiä miehiä ja samanikäisiä naisia!
    Naiset suurimmalta osin viehkoja ja itsestään huolta pitäneitä, miehet vanhoja pappoja.
    Nimimerkille saamaton: Mun ei kans tulis mieleenikään ottaa sänkyyni saman ikäistä miestä kuin itse olen!
    Nuoria, fiksuja, mielikuvitusrikkaita miehiä löytyy pilvin pimein!
    Seksi on parasta tässä iässä, ei murheita kuukautisista eikä vaihdevuosista.
    Ilmankos minut pitää tyytyväisenä kolmikymppinen rakastajani, jonka kanssa vietämme ihanan spontaaneja hetkiä...saman jo viiden vuoden ajan ja aina selvinpäin.
    Alkoholi ei kuulu elämääni yhtä viinilasillista enempää ja paras ryppyvoide on alakautta nautittava ;)

    Mitä oikein väität nainen!
    Ei tarvitse katsella kuin työpaikallani olevia naisia ja miehiä. Yksi livava mies, kuusi lihavaa naista.
    Ja ikää kaikilla n. 40-50 ja saman verran molempia. Siinä on totuus.

    Äänestä

  • Totuusko sattuu kirjoitti:

    Mitä oikein väität nainen!
    Ei tarvitse katsella kuin työpaikallani olevia naisia ja miehiä. Yksi livava mies, kuusi lihavaa naista.
    Ja ikää kaikilla n. 40-50 ja saman verran molempia. Siinä on totuus.

    Se on totuus SUN työpaikallasi. Hehkeämpiä keski-ikäisiä voit katsella vaikkapa sivustolta Alaston Suomi...

    Äänestä

  • olen siellä minäkin kirjoitti:

    Se on totuus SUN työpaikallasi. Hehkeämpiä keski-ikäisiä voit katsella vaikkapa sivustolta Alaston Suomi...

    On se, että kun kadulla ja kaupoissa katselee ihmisiä, niin niitä järkyttävän lihavia naisia on kylläkin huomattavasti enemmän.

    Äänestä

  • Katsellut... kirjoitti:

    On se, että kun kadulla ja kaupoissa katselee ihmisiä, niin niitä järkyttävän lihavia naisia on kylläkin huomattavasti enemmän.

    Juu mutta kaikki ei silti ole sellaisia. Olen 40 ja painoindeksini on 20,5.

    Äänestä

  • Katsellut... kirjoitti:

    On se, että kun kadulla ja kaupoissa katselee ihmisiä, niin niitä järkyttävän lihavia naisia on kylläkin huomattavasti enemmän.

    Aivan, kyllä niitä on paljon ja siksi me harvat itsestämme huolta pitäneet viiskymppiset naiset viedäänkin tapellen. ja halukkaimpia on 30-40 vuotiaat kollit.

    Äänestä

Tuolla asenteella on varmaan vaikeaa alkaa parisuhteeseen. Eihän se ulkonäkö kuitenkaan ratkaise, vaan miten sopii yhteen yms. Itse olen kohta 41 ja en meikkaa paljon,mutta olen nuoren näköinen,kai se on geeneissä ja elämäntavoissa. Liikakiloja voi olla muutama, mutta yleisvaikutelmaa ne ei kai pahasti haittaa:). Ymmärrän kyllä että joku etsii kaltaistaan, mutta ei kannattaisi noin rumasti kirjoittaa, jos nyt täysin tosissasi kirjoitit. Sullekin voi käydä vaikka mitä vielä elämässä ja voi menettää vaikka molemmat jalkasi. Kannattaa miettiä, mitä kirjoittaa, ei ainakaan kutsu luokseen. Se on kyllä totta, että jotkut naiset meikkaavat ihan liikaa ja usein vielä turhaan. Ja meikki toki peittää ja muuttaa jonkin verran. Mutta joillekin miehille meikatut naiset ovat paljon mieluisampia ja naiset haluaa tietty miellyttää miehiä. Ja ehkä hoitaa itseäänkin ja olla huolitellun näköisiä,ihan ymmärrettävää. Ja kun maalima on nykyään tällainen kun on, niin sitä ei ihan heti muuteta.

Ite olen saanut luonnonlahjaksi tummat kulmat ja sun muuta, niin ei tarvii värjäillä, ja muutenkin oon meleko laiska näissä jutuissa Että tämmöstä . Hyvää jatkoa kaikille. Hyvää joulumieltä ja kauniita ajatuksia skeä sanoja , niin ja tekoja..:)

Äänestä

No sinä ainakin tunnut luulevan ihan liikoja itsestäsi :DD

Äänestä

siellä miehiä, jotka ovat jo kolmekymppisinä kuin vanhoja pappoja ...ja huonokroppaisia sohvankuluttajia.
niinpä molemmat sukupuolet ovat mitä ovat...

Äänestä

Tosiasia on se, että lähestulkoon joka toinen 40 ikäinen mies kertoo olevansa "nuorekas" tai hyvin säilynyt. Urheilullisuus ei takaa sitä nuorennäköisyyttä ja useimmiten näillä yli nelikymppisillä miehillä on se mielikuva että kun on kroppa sporttikunnossa niin naamasta ei ikä näy - lähdempä iskemään nuorempia naisia. Kannattais kattoo peiliin ennen kuin se pahasti alkaa vääristämään. Pahimpia, niljakkaimpia ja ällöttävimpiä miehiä ovat juuri vähän yli nelikymppiset "hei mä oon niin nuorekas ja hauska"-tyyppiset miehet. Yäk. Ne kun sattuu kuvittelemaan, että me 25-35 v naiset jotenkin hinguttais niitä.. Hoh, yhdeks yöks voi ottaa, jos parempaa ei oo tarjolla, mutta kyllä sitä nykyään 25-35 ikäisten naisten intressit liikkuvat 25-35 ikäisissä miehissä. Nääs kun nuoremmat miehet ovat nykyään paljon parempikäytöksisiä sekä fiksumpia kuin elähtäneet nelikymppiset ukot.

Äänestä

Onkohan tämä juttu aloitettu ihan tosissaan ? No jokatapauksessa olen nainen vähän yli 50.v
En ole koskaan jeesustellut ulkonäöstäni, mutta ehkä minullakin olisi siihen mahdolllisuus.
Harrastan kaikenlaista kuntoilua, kotoanini löytyy monia laitteeta. Olen terve, ei mitään lääkitystä onneks.
Minulla on ollut koko elämäni pitkät hiukset, paksut vyötärölle ulottuvat, no se ehkä on vähän
perinnöllstä. Naamaa ei tarvitse tervata, kuin Paula Koivuniemen, että uskaltaa lähteä ulos....

Äänestä
  • Ikäeroista ja vanhenemisen nopeudesta voi olla väitellä loputtomasti, mutta faktat on faktoja? Tilastoin hetken samankailtaisen profiilini (myös sama kuva) kiinnostavuutta suomi24'lla ja eräällä ihan asiallisella 'itämaan' deittipalstalla. Suomi24'sessä profiiliini vuoksi sain vastauksia keskiarvona 28,6 V naisilta ... Suomi24'ssä keskiarvo oli 51,7 . Itse olen 52v 'sporttinen' mies. Miten tämän selittäisi?

    Äänestä

  • tilastomatematiikkaa kirjoitti:

    Ikäeroista ja vanhenemisen nopeudesta voi olla väitellä loputtomasti, mutta faktat on faktoja? Tilastoin hetken samankailtaisen profiilini (myös sama kuva) kiinnostavuutta suomi24'lla ja eräällä ihan asiallisella 'itämaan' deittipalstalla. Suomi24'sessä profiiliini vuoksi sain vastauksia keskiarvona 28,6 V naisilta ... Suomi24'ssä keskiarvo oli 51,7 . Itse olen 52v 'sporttinen' mies. Miten tämän selittäisi?

    että itämaan palstoilla sait nuoremmilta naisilta vastauksia?

    Huomioi se, että ne nuoret naiset siellä eivät ole välttämättä naisia ollenkaan. Vaan miehiä, jotka lähettelevät mairittelevia meilejä ja kohta pyytävät lähettämään matkarahat.

    Ja onhan siellä niitä ammattilais-naisia.

    Äänestä

  • tilastomatematiikkaa kirjoitti:

    Ikäeroista ja vanhenemisen nopeudesta voi olla väitellä loputtomasti, mutta faktat on faktoja? Tilastoin hetken samankailtaisen profiilini (myös sama kuva) kiinnostavuutta suomi24'lla ja eräällä ihan asiallisella 'itämaan' deittipalstalla. Suomi24'sessä profiiliini vuoksi sain vastauksia keskiarvona 28,6 V naisilta ... Suomi24'ssä keskiarvo oli 51,7 . Itse olen 52v 'sporttinen' mies. Miten tämän selittäisi?

    Helppoa: ulkomaisilla palstoilla liikkuu runsaasti feikkinaisia jotka ovat liikkeellä ainoastaan huijausmielessä. Nämä naiset ovat useimmiten juuri 29-vuotiaita.

    Äänestä

.. ken on alitajunnassa kaunehin!

Joo sama on huomattu jo ajat sitten. sitten tää pukeutumismuoti tuon ikäisillä naisille, hyi helkkari, vaatteet ostetaan ilmeisesti jostain eläkeläisten kirpparilta!

Itse 40-kymppisenä miehenä huomaan kun nämä naikkoset kyttäävät naama irvessä kun meikäläinen kulkee farkut, buutsit ja nahkatakki päällä. Kaikki maksavat erikseen enemmän kin Dressmannin alepuvut.

Mutta antaa ennen aikojensa kuihtuneiden mammojen tuijottaa naama rutussa, minä päinvastoin jopa pidän siitä!

Äänestä
  • Minä jos kyttäisin niin kyttäisin kuolaten. Lääh...

    Äänestä

  • Katteletko jotain 60v vaiko 40v???

    Kuulut vissiin siihen "ryhmään" jotka kuvittelevat olevansa niin nuorekkaita, mutta totuus on aivan muuta....

    Äänestä

  • eikö niin, että paksu kultaketju vielä kaulassa?
    ja samat kledjut olleet jo 80-luvulta lähtien?
    eli kuulut juurikin siihen ryhmään josta en pidä ollenkaan, sori vaan.
    voisin sanoa ikävämminkin, mutta en nyt julkisesti viitsi.

    minä ja muut nelikybäset siskot joudumme luutimaan nuoria kolleja nurkistamme, sekä ikkunan alta, onhan ne kivoja, söpöjä, aloitekykyisiä ja hyväkäytöksisiä (myös jaksavat, osaavat, sekä haluavat myös naisen nautintoa), mutkun.. kaikkia ei millään ehdi eikä jaksa..
    ja kyllä, kaikista nuorimmat yrittäjät käännytetään. joku raja.

    Äänestä

  • Luojan kiitos sulla sentäs takki, housut ja BOOTSIT... Puuttuu enää et paidasta napit auki napaan asti ja huolella kammattu karvapehko näkyvissä, vai kuulutko niihin hintahtaviin jotka ajelevat karvansa pois ;)))

    Äänestä

  • Sä taidat juuri olla sitä säälittävää miestyyppiä, joka luulee olevansa nuorekas, kun on jäänyt 60-luvulle, teikäläisiä näkee sillointällöin ja sääliksi käy, sorry!

    Pullistelette kuntosalilla ja vedätte hormooneja, käytte solariumissa. kaulaketju kiiltelee ja tietenkin iso kello. Rantarolex. Järki ei päätä paina.

    Kyllä, kyllä - me naiset ollaan ihan lääpällään. Dressman miehet ne on tosimiehiä!

    Äänestä

jos oot niin hyvännäköinen ihmettelen mitä kuppaat näillä sivuilla
luulis sun livenä löytävän seuraa,mikähän sinulla on vinksahtanut
kun etsit seuraa deitistä.
kannatta tutkailla itseään ja sitten vasta muita

Äänestä

... joka itseään trimmaa eikä älyllä loista... Eeehheheheee... jos valita pitää, niin Mies on se, jolla on jotain korvien välissä, eikä kaltaisesi vajaa älyinen, itsekeskeinen narsisti. Aivot on muuten miehen suurin seksielinkin, riippumatta vatsalihaksista ;) Tämä Mies osaa ottaa naisensa ja antaa arvoa kokonaisuudelle. Kukapa ei kaunista katselisi, mutta kokonaisuus lienee tärkein. Moni kakku päältä kaunis...

Äänestä
  • Olen päälle 40 ja katson kyllä kuvaa, sillä mietin haluanko herätessäni katsoa tuota karvakuonoa loppuikäni ;) Ja pakko myöntää ettei monikaan ole minulta vastausta saanut.
    Yleensä kuva otettu itse vessan peilin kautta tai etelän lomalla kalja/viinalasi kädessä, ex vaimon toimesta 10 vuotta sitten. Pahimpia ovat n 50 joilla profiilissa kuva ajokortista, siitä ensinmäisestä ;D

    Äänestä

Ei kyllä meinaa löytyä fiksuja ja itsestään huolehtivia miehiäkään... Olen kyllä pettynyt miehiin totaalisesti :(

Äänestä

Tämän täytyy olla vitsi vitsi, jos olet niin 10 mies, oikeesti et ole katsonut peiliin, koska näitä
kurppanoita kyllä löytyy, mikä pahinta ei se partavesi poista sitä, että on paskakasa isolllla SSSSSS.llä

Äänestä
  • Sääli sinänsä, kun olet niin täydellinen omasta mielestäsi. Ei taida kuitenkaan pitää paikkaansa ???
    Onhan se tietty mukavaa, kun on hyvä itsetunto, vaan loppumetreillä, sillä ei ole paskankaan arvoa.

    Äänestä

Itse olen tavannut,nähnyt,tai tiedän muuten vaan näillä -40 chateissa yms seilailevia naisia ja pakko se on ainakin tällaisen,vaikka mitättömänkin kokemuksen perusteella todeta,että aika "hurjan" näköisiä otuksia siellä välillä vastaan tulee.Tätä ei tietenkään saisi yleistää,mutta....
Toisaalta,jos järkevästi ajatteleekin niin ei kai siellä ne kauneimmat naiset yötä myöten könyäisi säteissä,tai muuten vaan siellä pyörisi,koska taatusti on muutakin - ennalta tunnettua,kenties oikeastikin mukavaa seuraa yllinkyllin tarjolla.
Sitäpaitsi usein kauneimmat naiset menevät aikaisin nukkumaan,ovat liikunnallisia ja sivistävät usein itseään,kun taas nämä toiset ovat usein masentuneita,lässähtäneet paikoilleen ja jotka haaveilevat vain aina siitä,mitä eivät koskaan ole saaneet.

Äänestä
  • Kuules Jarmo! Miten niin ne naiset siellä sätissä yötä myöten roikkuu? Mistä tiedät sen?

    Niin tosiaan, kun pikku Jarmo istuu illat pitkät niitä kiusaamassa, hahhhaaaaaa

    Äänestä

Toi tyyppihän on täys idiootti aivan kuin mieheni veli 60 . Itse on muka naisten märkä päiväuni, mutta naiset hieman toista mieltä muniaan ja takapuoltaan rapsuttavasta vanhastapojasta. Pahoin on molemmilla raukoilla pissu noussut päähän ja ilmankos ovat jääneet ilman naisellista naista. Onneksi me naisetkin osaamme valita miehemme ja tuollaiset heitämme heti yli laidan.

Äänestä
  • Tedätkös ap,että olen tavannut paljon imisiä 40 , siis niin paksu-uurteisia ja väsähtäneen näköisiä
    kurppaniota, että monet 65 menee edelle,että heilahtaa. Ei se 40v. tee teistä puoleensa vetäviä
    vaikka kroppa oliskin omasta mielestä ok, itsehän sitä näkee usein mitä haluaakin. Voi veljet
    pakko sanoa,ollakko vai ei olla. Kysynkin sulta, että onko ollut vientiä, näiillä menomestoilla ???

    Äänestä

Kuulut juuri siihen ihmistyyppin jota en halua vastaan kävelevän. Oikeastaan säälin sinua, kommenttisi kuvastaa jostain ihan muusta. Ei ihme, että joudut hakemaan seuraa treffipalstoilta.

Itse olen 30-vuotias nainen ja voin vaan todeta, että nainen kaunistuu iän myötä. Naisesta tulee itsevarmempi, kypsempi. Samaa ei voi sanoa miehistä, en tietenkään voi yleistää. Minkähän ihmeen takia käsite "puumanainen" on nyt niin kova hitti? Vanhemmat naiset ottavat itseään nuorempia miehiä, jotka arvostavat naisellista kauneutta. Itsellänikin on huomattavasti nuorempi halikumppani ja hän ainakin nauttii naisellisista muodoistani (se mitä sinä sanot läskiksi). Ja minä tykkään niin maan pirusti omista pikku muhkuroistani :)

Äänestä
  • Olet oikessa, kun rakastaa itseään , niin tulee toimeen myös muiden kanssa. ONNEA SINULLE.

    Äänestä

...huonosti itseään hoitaneita on nuoremmissakin ikäluokissa sekä miehissä että naisissa. olemme yksilöitä Jos haet kumppania pelkän ulkonäön perusteella sillä ei pitkälle pötkitä. oletko itse esimerkillinen mallitapaus?

Äänestä

Saman voin kyllä kysyä itsestäsi, miksi täällä valitat, haetko naisia deittipalveluista? Minä olen hoikka, (165/55 kg) ryhdiksäs, sopusuhtainen, muodot oikeissa paikossa, ei ryppyjä ja hyvin säilynyt 46 vuotias varakas nainen, ja minulle miehet sanovat, että olen söötti (minusta tulee pikkutyttömäinen ilman meikkiä) myös ilman meikkiä. Täytyy vain sanoa, että ei tulisi mieleenkään tullä tännä itkemään, enkä ikinä hakisi seuraa netistä. Herätän ihan tarpeeksi huomiota luonnossakin, suljen jopa puhelinen, kun en jaksa vastata kaikkien soittoihin, ja nämä ovat sellaisia jotka haluisivat seurustella kanssani, en harrasta yhdenyön juttuja. Minusta se on täysin elämäntyylistä ja geeneistä kiinni, kuinka ihminen vanhenee ja rupsahtaa, on todeillakin paljon 30-45 vuotiaita miehiä jotka ovat liikalihavia, hoitamattomia, puolikaljuja ja muuten vain epäsiistejä. En minäkään ottaisi ainuttakaan heistä. En väitä, että kuuluisit siihen ryhmään, mutta luusisi sinulla olevan tarpeeksi tarjontaa, jos puhut totta, ilman että tarvitset tullä tänne morkkaamaan naisia.
Onhan toki kuvaamasi naisiakin, muttä mitä niistä, ei sinun tarvitse niistä välittää jos olet niin hyvännäköinen kun väität, vai onka kenties pituutesi 165-170 cm, harvat naiset tykkäävät kovin pienistä miehistä, ja moni nainen yleensä valitsee itsellensä miehen joka on n. 10 cm häntä itseään pidempi. Itse yleensä katseeni kohdistuu mieheen, joka on siinä 180 cm, eihän toki piituus kaikkea merkitse, mutta kun on mistä valita, niin miksi en ottaisi täydellisen paketin, kun kerran niitä on tarjoilla, ja minusta pidempi mies on näyttävämmän näköinen. Ei se välttämättä riitä, että olet hyväkroppainen ja urheilullinen, se on kokonaisuus joka ratkaisee, jos ei naamasi ole kiinnostava, niin en minä ainakaan katso pelkkkää kroppaa.

Äänestä

On vaan luononlaki että naiset rupsahtaa 40:nen jälkeen. Jotkut rupsahtaa jo pääle 20 vuotiaina, mutta se ei enää johu luononlaista vaan siitä että ihminen syö, liikkuu ja elää epäterveellisesti.

Äänestä
  • On luonnonlaki,et miehillä ei enää tahdo seisoa 45v..Näin se vaan menee,totuus on kipeä:) Ja vessassa juoksevat parin tunnin välein ja tiputtelevat pitkin lattioita,yäk!!!

    Äänestä

Sinulla ei varmaan ole alaikärajaa naiselle, hieman tuo teksti viittaa siihen suuntaan ?

Äänestä

Siis mitäkö naiset 40v ja risat naiset kuvittelee itsestään.
Ei varmaan sen kummempaa kuin nämä urheilullisiksi, hyväkroppaisiksi ja komeiksi itseään kuvittelevat 40v ja risat miehet. :)

Äänestä

tässä taas yks käpy kuvittelee olevansa niin ja haluttava uros että. Tälläsiltä vanhoilta pieruilta niitä viestejä justiinsa tulee suomi24 deitissä vaikka ikärajan on laittanut selvästi 32 vuoteen. Tää on justiinsa tätä kun monet miehet kuvittelee olevansa 40 veenä niin nuorekasta että, vaikka kyllähän sen huomaa että rupsahdettu on ja vauhdilla. Yritetään iskeä baarissa jne.. Yök mitä toimintaa!

Äänestä

noh saihan ainakin hyvät naurut luettuani tätä itseään täynnä olevia komeita miehiä :D kiitos siitä

Äänestä

hahahaaaahhah. Mä olen katellu yli kolmekymppisten miesten kuvia ja tuntuu et miehet rupsahtaa nopeasti. Toki siellä on muutama komistus joukossa, mutta SUURINOSA on rupsahtaneita, jotka kuvailevat itseään komeaksi. Kaikkein huippu on yli 40v miehet, jotka kuvaavat itseään nuorekkaiksi. Hmmm... siitä on nuoruus kaukana.

Ja mitä tuohon urheilullisuuteen tulee, niin minun silmääni ei miellytä mies joka on liian ruipelo. Yleensä nuo miehet ovat myös kuihtuneet maamasta ja näyttävät entistä vanhemmilta

Äänestä
  • Vai naiset rupsahtaa, hehe... Nuo urokset jotka etsivät 10-20 v. nuorempaa, ovat jo vanhainkotikunnossa kun tuo nainen olisi viisikymppinen ja kenties vielä elämänsä vedossa. Onkohan näillä keski-ikäisillä tarkoitus hankkia omaishoitaja siiheksi kun tulevat papparaisikään? Ja kun nainen tulisi eläkeikään, ukkeli onkin turve suussa ja naisella vielä parikymmentä vuotta elettävänä, yksin.

    Äänestä

Kuules Pettynyt..Sulla on iso ongelma käsissäsi(enkä nyt viittaa elimeesi,jota hipelöit vessareissuilla ja housunpuntissasi ja jota luulet vieläpä isoksi). Sulla pikkasen isot kuvitelmat omasta mahtavuudestasi.Siksi sinun katkerana on myönnettävä tappiosi! Et saa 20 naista,hädin tuskin hyvinsäilynyttä 50v naista.Totuus satuttaa ja eniten sua kismittää,et me hyvinsäilyneet 40v kun saamme komeita 20v kykeneviä ja komeita miehiä ihan niin paljon kuin kehtaisimme ottaa! Ja tämä on totuus herraseni! En edes ole timmissä kunnossa mut kaunisnaamainen ja hehkeä nainen.Mulla ei ole ollut kuin kaksi mua pari vuotta vanhempaa miestä.Viimeisin täyttää tänä vuonna 50v ja tän kokemuksen myötä vannoin,etten ikinä enää koske mua vanhempiin miehiin! Niistä kun ei vaan ole mulle vastusta:) En kestä eturauhasvaivaista,ryyppäävää,kuorsaava,harmaantuvaa ukkoa!
Mieluummin tapailen mua 15v nuorempaa komistusta,jonka kanssa seksi sujuu.Enkä puhu yhden illan jutusta,vaan olemme tapailleet 4v ajan. Kuvittelin vaan löytävän suunnilleen ikäisestäni henkevää seuraa.No,eipä tarvitse enää kuvitella yhtään mitään!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tod pettyny luuskiin kirjoitti:

Mitä naiset 40v ja risat kuvittelee itsestään, varsinkin suomi24 palstoilla???

Heh, sellasia luuskia ja luulevat olevansa jotain nkaunokaisia, siis ihan oikeesti ;o)

Itse olen urheilullinen ja hyväkroppainen 45v mies, ja enkä mikään rumakaan.

Ihmetyttää todella naiset... ottakaapa vielä ne meikit naamasta pois, voi jessus.

Tosiasia on että naiset rupsahtaa nopeammin kuin miehet tossa kolmannen kymmenen loppupuoliskolla, ainakin nykyään. Mistäköhän johtuu. Pakkelia 15v asti naamaan niin ei kai se kestä. Paha juttu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu