Onko kaikissa liikeissä NÄNNI LÄVÄRI k18

Tahtoisin nännilävärin mutta vanhempani eivät anna edes korviin tehtyihin lävistyksiin lupaa, tein itse tämän mutta liian alas joidenkin mielestä ja liian pintaan taitaa olla tulehtunut. Pääsenpä vttuilemaan kun maksaavat kalliit lääkeet ja lääkärikäynnit kun olisi halpaa ollut liikeessä tehdä.
1416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

..mutta jos joku muu etsii vastausta samaan ikäraja-kysymykseen..

On kaikissa liikkeissä k18, sama kuin genitaalialueen lävistyksissä.
Tosin voihan olla että vanhempien mukana ollessa, käraja voi laskea joissain halpis/huonoissa paikoissa k16:a.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


:) kirjoitti:

Tahtoisin nännilävärin mutta vanhempani eivät anna edes korviin tehtyihin lävistyksiin lupaa, tein itse tämän mutta liian alas joidenkin mielestä ja liian pintaan taitaa olla tulehtunut. Pääsenpä vttuilemaan kun maksaavat kalliit lääkeet ja lääkärikäynnit kun olisi halpaa ollut liikeessä tehdä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu