ja jotain kalanmätejä, sekä sienikeittoa Ravintola Sipulissa. Sitten oltiin Pressassa bailaamassa.
Jos haluatte tietää, että onko se jotain johon pyrkiä. Voin kertoa, ettei ole. Jopa minä teen parempaa sienikeittoa ja Lidlin pakastelampaasta parempaa ruokaa. Eikä siellä Pressakaan ollut ketään. Frederikki veti tyhjälle salille keikkaa.
Mä oon jotenkin käsittäny, että ihmiset haluaa pyrkiä tuollaiseen elämään. Koska ne haluaa maksaa siitä ittensä kipeeksi. Mutta, ei se nyt niin hääviä ollu. Onneksi oli kuitenkin hyvää seuraa, jotewn se kyllä tasasi tilanteen.
Kävin eilen syömässä lammasta
17
207
Vastaukset 17
No kuka käski mennä Sipuliin talvella ja Pressaan ylipäätään?
relaxed_eyes kirjoitti:
mutta kaikkeen shaisseen sitä kans vielä tässä iässäkin tulee erehdyttyä.
Kaikkea sitä naisensa eteen on valmis tekemään. Oliko se yhtään tyytyväisempi?
Ratikkakuski kirjoitti:
Kaikkea sitä naisensa eteen on valmis tekemään. Oliko se yhtään tyytyväisempi?
kun mä hoidin sen tyytyväisyyspuole Bauhausissa, Ikeassa ja Ideaparkissa jo aiemmin. Ja sitten sängyssä tietty myöhemmin.
Kyllä niinku Subwayt, snagarit, kotipizzat ja mäkkärit on niitä meidän juttuja. Minä en jaksa feikata mitään sipulin tyylistä paskaa, kun en minä saa siitä mitään lisäarvoa elämälleni. Me nyt oltiin siellä sipulissa sellasessa tapaamisessa johon oltiin puoliksi niinku velvoitettuja osallistumaan... tjsp.
siellä pressassa käyny koskaan kukaan? Mä en tunne ainakaan ketään, paitsi nyt sut :) Mä oon kyllä joskus sipulissa syönyt hyät safkat.
ei saanu edes mansikka margaritaa. Ei hitto.
Sitten käskin baarimikon tehdä jotain kivaa naiselleni, niin sen ensimmäisen epäonnistuneen ja minun hylkäämäni drinkin jälkeen kaatoi sille aperitiivin lasiin. Ei perkele.relaxed_eyes kirjoitti:
ei saanu edes mansikka margaritaa. Ei hitto.
Sitten käskin baarimikon tehdä jotain kivaa naiselleni, niin sen ensimmäisen epäonnistuneen ja minun hylkäämäni drinkin jälkeen kaatoi sille aperitiivin lasiin. Ei perkele.Kysykää seuraavaksi meiltä lokaaleilta suosituksia mihin kannattaa mennä...
Työkaverit keksi mennä sinne joskus aikoinaan, kun siitä piti tulla keskustan Vantaa-hotelli. Siellä oli joku karmea cover-bandi esiintymässä ja ihmisiä sai etsimällä etsiä. Kiva paikka, mutta paska konsepti.
en ota kantaa, mut Sipulia jokusen kerran kokeilleena kuittaan keissin. Ok eväät, mut hinta ei vastaa todellisuutta. Eli kai siin on sit näkymislisää, miksei alueen vuokratasonkin lisää, palvelukin kustantaa. Sipulin listalla on kyllä kokin taidonnäytteitäkin, mutta maksaa sit ruokalusikallisesta 20e? Ei se nyt ihan paras diili ole kuitenkaan. Status maksaa, aina ja kaikkialla...
kun ensin söi jotain kymmenkunta katkarasnäkkiä, alkupalakalanmätit, 2 lautasellista sienenmakuista keittoa... keitossa siis ei ollut sieniä ollenkaan, perkele.. ja sitten sen lampaanlihan pääruuaksi... vatsa tuli niin täyteen, ettei tarvinnut syödä mäkkärillä vasta kuin pressan pilkun jälkeen, about 5 tuntia sipulin ateriasta. Joskus oon aterian jälkeen jostain hienon raflan ovesta pihalle päästyäni kävellyt suoraan snägarille kunnolla syömään. Mm. tuossa pari viikkoa sitten... ja tämäkin tapahtui ytimessä.
relaxed_eyes kirjoitti:
kun ensin söi jotain kymmenkunta katkarasnäkkiä, alkupalakalanmätit, 2 lautasellista sienenmakuista keittoa... keitossa siis ei ollut sieniä ollenkaan, perkele.. ja sitten sen lampaanlihan pääruuaksi... vatsa tuli niin täyteen, ettei tarvinnut syödä mäkkärillä vasta kuin pressan pilkun jälkeen, about 5 tuntia sipulin ateriasta. Joskus oon aterian jälkeen jostain hienon raflan ovesta pihalle päästyäni kävellyt suoraan snägarille kunnolla syömään. Mm. tuossa pari viikkoa sitten... ja tämäkin tapahtui ytimessä.
Viimeks Sipulissa käytäni tepsuttelimme suoraan seurueen kanssa muualle täyttämään massut. Tosin sillon ei vedetty kuin yksi evästys per kattaus :/
Lohigratiini oli herkkua ravunpyrstöjen kanssa, mutta aika pien, ymmärrettävästikin. Pääruoan kuhan palanen oli luultavasti alamittainen meikäläisenkin mittapuun mukaan. Ja sitä se oli aterianakin...
Ottaa tovin ennenkö meen S:n uusiks, ainakaan omin varoin :)
- .
Tulet Rela taas Stadiin, suuntaas tänne:
http://www.zetor.net/
:DSuosittelen samaa. Jos se sopi japanilaiselle anopilleni, niin se sopii pohjaalaisillekin.
oon vissiin joskus 15 vuotta sitten käynyt zetorissa viimeksi ja tykkäsin silloin kyllä paikasta.
Kiitos muistuttuksesta! Varmasti menen seuraavalla kertaa sinne.
Ei sekään hääviä ollut.
Ratikkakuski kirjoitti:
Elämä on... ;-)
...suurinpiirtein saman verran, kuin Relan pöperöt.
Kumpi lie sai enemmän vastinetta rahalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty451433Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä3381224Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto311023Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s3251008Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine136855- 52818
Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33811Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte194708- 61615
- 40556
