Ostin painonvartijoitten ostajan oppaan ja olen syönyt sallittavan pistemäärän päivässä. 2kk:ssa painoa tippunut 7 kg, vaikka välillä olenkin syönyt reippaasti grilliherkkuja ja pizzaa. 5-6 kertaa viikossa olen kävellyt 5,5km:n lenkin.
Vanhat farkut mahtuu pian jalkaan :)
Voin suositella tätä kaikille, ostajan opas maksaa vaan 11 euroo, eli on aika pieni sijoitus verrattuna esim. laihdutusta tukeviin tuotteisiin yms.
Tsemiä kaikille laihduttajille!
Vanhat farkut mahtuu pian jalkaan :)
Voin suositella tätä kaikille, ostajan opas maksaa vaan 11 euroo, eli on aika pieni sijoitus verrattuna esim. laihdutusta tukeviin tuotteisiin yms.
Tsemiä kaikille laihduttajille!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nuo karisseet kilot tulee takaisin luultavasti kaksin kertaisena voi sua hölmöä
Jos on laihtunut 8 vkon aikana 7 kg, niin ei se kyllä kovin hölmöltä kuulosta. Enemmänkin terveelliseltä pitkäkestoiselta laihduttamiselta, jonka jälkeen kilot eivät tule takaisin, jos jatkaa terveellistä elämäntapaa. Sen sijaan useita kiloja viikon aikana pudottavien pikadieettien ja paastojen jälkeen paino palautuu, jopa tuplaantuukin varmemmin.
pari vuotta sitten laihduin painonvartioiden piste jutskalla 10 kiloa,ei oo kilot tullu takas.
Heino homma! Onnittelut! Painonvartijoiden systeemi todella tepsii. En ole itse ollut painonvartijoissa, mutta eräs tuttavani laihdutti painonvartijoiden opein. Hän laihtui 10 kiloa kevään aikana.Mielestäni tuo systeemi on kaikista tervejärkisin, mitä tiedän. Siinä saa syödä ihan riittävästi.
Olen kanssasi samaa mieltä, että painovartijoiden homma toimii. Rahallisesti se vaati hieman sijoittamista itseensä, mutta lopulta tulos varmaan tyydyttää. On todella surullista, että painovartijoiden systeemi ei saa sille kuuluvaa arvoa. Tällä hetkellä se on ehdottomasti paras tapa pudottaa painoa, ja pitää jatkossakin paino alhaalla. Tärkeää on, että painovartijoiden pistesysteemiä täytyy noudattaa nöyrästi, vaikkakaan hienoiset lipsumiset eivät aiheuta mitään katastrofia. Paras motivaattori on yleensä vanhat vaatteet, jotka alkavat taas mahtua. Shoppailureissuilla voi ostaa hieman pieniä vaatteita, kun tietää, että kohta ne mahtuu. Tsemppiä!!