Tosiaankin, eli mistä iskeä nainen muualta kuin baarista? Baari iskenisen ongelmana lähinnä se, ettei sieltä saa korjaan mitään kestävää eikä oikein muutakaan kun en ole mikään kreikkalainen veistos, enkä osaa edes tanssia. Olisiko mitään vinkkejä? Koti paikkakunnalla piirit niin suppeat, että kaikki tuntevat lähes kaikki ja se on ongelma.
Mistä se nainen oikein isketään?
10
1074
Vastaukset
- Repe Sorsa
tuo pieni paikkakunta on ongelma joo, mutta ei se isommalla paikkakunnalla ole sen helpompaa.
Suomessa kulttuuri on vain sellainen ettei naiset ole kovin vastaanottavaisia iskennälle muualla. Jokainen on omissa oloissaan ja keskittyy omien asioiden hoitamiseen.
Vaihtoehtona on sitten olla tosi hyvä puhuja joka osaa tuntemattoman naisen kanssa alkaa juttelemaan tuosta vain ja vielä sillä tavalla että se viehättää naista. Jotain pelimies läppää siis.
Jos juttelet normaaleja niin sinua pidetään vain tuttavallisena jolloin pitäisi tehdä vaikutus sitten sillä naamataululla tai muulla hyvännäköisyydellä.
Jos siis puhutaan keskivertonaisesta, tyhjänhän saa pyytämättäkin. - Teuvo ottaa kyytiin
Mä isken mun naiset aina busseista.
- 2+1
Voinko kysyä miten? "Haluaisitko jatkaa vielä pari pysäkkiä meille?"
- ----------------
Bussissakin onnistuu, mutta bussipysäkki on erityisen hyvä paikka iskemiseen. Mutta ulkonäkö pitää olla kunnossa. HUOM ei tarkoita että oot joku metroseksuaali miesmalli vaan järkevän näköset kuteet, tukka hyvin ja parta jotenkin järkevästi ajettuna. Sitten kävelet sinne pysäkille itsevarmana ja seisahdat paikallesi. Koska et jaksa vaivautua katsoon pysäkkiaikataulusta niin kysäiset vieressäsi sattumalta seisovalta pantavan näköiseltä neitoselta, että onkohan bussi xxx jo mennyt. Sitten jatkat siitä juttelemista ja käännyt häntä kohti. Muista pyytää puhelinnumero jossakin vaiheessa jollakin verukkeella. Kahville meneminen käy, joku "kiinnostavampi" aktiviteetti lienee vielä parempi. Miehen pitää viedä hommaa eteenpäin, minkään ei voi odottaa tapahtuvan itsestään, mutta joskus niinkin käy.
- Teuvo ottaa
2+1 kirjoitti:
Voinko kysyä miten? "Haluaisitko jatkaa vielä pari pysäkkiä meille?"
Esim. tarjoamalla ohuet siivut povarista kaivetusta taskumatista viereen istuvalle pysäkillä myöhässä olevaa bussia odotelleelle ja pystyyn paleltuneelle naisparalle.
On tänäpäivänä täynnä kaiken maailman isku- ja suhdepslaveluita. Koeta vaikka. Suomi24:ssäkin on sellainen. Kasto tuosta treffit linkistä.
- voi tutustua
Kansalais- ja työväenopistojen kursseilla on usein naisenemmistö. Voit jutella naisten kanssa mukavasti sisätiloissa ja tutustua vaivihkaa paremmin. Valitse kuitenkin kurssi, josta olet oikeasti kiinnostunut. Jollei naista löytyisikään, opit ainakin uutta.
- Joopa joo joo
Kokemusten ja kuulopuheiden mukaan niin valtaosa noilla kursseilla olevista on vanhempia tai sitten mammaihmisiä tai varattuja.
En tajua mistä on tullut käsitys että nuo kurssit olisivat hyvä iskupaikka jollekulle miehelle että siellä olisi valittavana vapaita saman ikäisiä sinkkunaisia.
Aivan sama kuin olen kuullut ehdotuksia joka ei osaa laulaa yhtään että kuorolaulu on hyvä paikka tutustua ihmisiin tai että ateistin kannattaa mennä kirkon tilaisuuksiin ettimään naisseuraa.
Tai sitten tanssikurssille jonne yleensäkin ilmoittautuu vain pareja eikä yksin olevia sinkkuja.
Varsinkaan jos tietyt harrasteet, kuorotoiminta, tanssiminen tai jeesustelu ei kiinnosta yhtään.
Kertoo vain siitä miten vaikea naista Suomessa on mistään löytää. - tai nettiin
Joopa joo joo kirjoitti:
Kokemusten ja kuulopuheiden mukaan niin valtaosa noilla kursseilla olevista on vanhempia tai sitten mammaihmisiä tai varattuja.
En tajua mistä on tullut käsitys että nuo kurssit olisivat hyvä iskupaikka jollekulle miehelle että siellä olisi valittavana vapaita saman ikäisiä sinkkunaisia.
Aivan sama kuin olen kuullut ehdotuksia joka ei osaa laulaa yhtään että kuorolaulu on hyvä paikka tutustua ihmisiin tai että ateistin kannattaa mennä kirkon tilaisuuksiin ettimään naisseuraa.
Tai sitten tanssikurssille jonne yleensäkin ilmoittautuu vain pareja eikä yksin olevia sinkkuja.
Varsinkaan jos tietyt harrasteet, kuorotoiminta, tanssiminen tai jeesustelu ei kiinnosta yhtään.
Kertoo vain siitä miten vaikea naista Suomessa on mistään löytää.Mistä sitten on peräisin luulo, että bussipysäkillä saisi iskettyä naisia?! Minun kotikunnassani harvoilla paikallisliikennevuoroilla kulkevat koululaiset ja mummot. Isommissa kaupungeissa taas kaikki ovat kiireellä menossa omiin suuntiinsa eivätkä halua seurustella bussipysäkillä tai bussissa. Opiston kursseilla sen sijaan käy naisia lukiolaisesta mummoon. Pakkoko on runonlausuntaa tai posliinimaalausta kokeilla?! Onhan sitä zumbaa ja ranskaakin. Paritanssikurssille ei mene yksinäisiä naisia, koska nolottaa mennä yksin, kun miehiä ei ole tarpeeksi. Joku varmaan menisi, jos olisi seuralainen. Kurssikaverin tarpeesta voi ilmoittaa vaikka netissä tai kurssin vetäjälle. Naisia löytyy myös taidenäyttelyistä, kahviloista, lomamatkoilta, kuntosalilta, lenkkipolulta, hiihtoladulta, puolueiden kokouksista, lähikaupasta... Ei välttämättä hyviä iskupaikkoja eikä kaikkia tietenkään kiinnosta kaikki toiminta. Jollei netti, tanssit tai kapakka tunnu luontevalta seuranhakupaikalta, niin pakkohan sitä on hakeutua jonnekin, missä naisia on. Eivät ne sopivan ikäiset, näköiset ja luontoiset naiset tiedä hakeutua juuri sinne, missä mies odottaa. Eivätkä ainakaan tule kotoa hakemaan!
- Tää on
sama vastaus minkä kirjoitin joku aika sitten tuonne Missä mies isketään-otsikon alle.
Mielestäni sama pätee tännekin.
No periaatteessa lempi voi kyllä roihahtaa melkein missä vaan, paitsi baarissa. Tää on mun mielipide. :)
Itse olen alkanut juttelemaan vieraille ihmisille mm. bussissa, liikennevaloissa, kiekkokatsomossa....ne nyt oli vaan jutustelua ilman taka-ajatuksia mutta uskon että kun on vähän joka paikassa avoin ja rohkea niin ei koskaan tiedä mitä se tuo tullessaan. ;) Lavatansseista saattaa löytyä oikein hienoja ja mukavia ihmisiä. Liikuntaharrastuksia suosittelen myös.
Aikoinaan tapasin pari poikaystävääni harrastusten parissa. Nyt aviossa miehen kanssa jonka kans olimme ammattikorkeassa samalla luokalla. :)
Kyllä ne nuo arkipäivän sponttaanit tilanteet on parhaita, silloin näkee heti sen ihmisen sellaisena kuin hän on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks485468Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si734150Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut353518Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?1023312Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää593305- 882756
Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1282219En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri572215Farmi Suomi: Kirsi Salo syyttää koulukiusaajiksi - Jucci Hellström lataa napakasti
Mitäs mieltä olet Kirsi Salon koulukiusaamiskommentista? Farmi Suomi -kisassa väki vähenee ja kisa kovenee. Peliliikkeit291589Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu311432