Vuvuzelat pilaavat katselun

Meteli seis

Olisi tosi mukava seurata kisoja selostuksen kanssa, mutta miksi ihmeessä sinne on päästetty niitä vuvuzelan puhaltajia? Ei sellainen metakka kuulu tänne. Katsominen menee täysin piloille. Ei auta kuin pistää musiikit soimaan ja katsoa ilman selostusta, sääli.... ps.. Hyvä Suomi 5-1 johto tällähetkellä...

4

269

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tap51

      mutta enemmän häiritsee ettei yle kykene vanhoillisena kaavoihin kangistuneena pystynyt halunnut lähettää suorana lähetystä onko ihme jos joku ei maksa tv maksua

    • ppekka

      On ihan p...stä, että joukkueelliset keskenkasvuisia puhaltaa kokoajan vuvuzeloja!
      Olisi ihan okei, että maalin syntyessä, jäähyn vihellyksessä jne annettasiin palaa.
      On täysin käsittämätöntä häirintää ja edesvastuutonta valmentajilta tuoda junnujoukkue paikalle vuvuezelojensa kanssa ilman ohjeistusta. Tai siis sen ikäisille ei pitäis antaa ko. laitetta.
      Ihan sama jos kerrostaloon lapselle ostetaan joululahjaksi muovitorvi ja sitte annetaan puhaltaa ilman rajoja. Tulos on karmea!
      Tyttäreni olivat paikalla ja muut katsoimme tv:stä. Ai että ärsytti!!!!!
      Jos olen maksanut Tv luvan tai lipun katsomoon tunnen, että minulla olisi oikeus vaatia ko. häirinnän kietämisen.
      Mutta jos ei kielletä ja joudun tilanteeseen jossa joku joukkue puhaltaa ympärilläni, niin uskoisin alkavani keinoja kaihtamatta repiä ko. laitteet pois ja hajottaa ne. Aika turhaa konfliktia!
      Siis - kuka sallii ko. häirinnän lajin suurimmassa tapahtumassa. Siis kuka on ko. henkilö? jos tiedät, ni heti soitetaan ja lähdetään tapaamaan :)

    • masai19

      EIKÖ HIMASSA SAA ääääääntä kuuluville?

    • Torveton

      Kävi niin hermoon että aukaisin vahingossa samanlaisen ketjun, mut täysin oikeassa olet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      201
      7048
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2086
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1718
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1410
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1278
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      57
      1165
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1094
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1036
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      257
      985
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      979
    Aihe