Moi!
Tietäisköhän joku lentisporukkaa Espoosta tai Helsingistä noin 20km:n säteellä Leppävaarasta?
Olen 27 v ja pelannut lentistä 4-sarjassa jokunen vuosi sitten. Kunto on huono, joten taso vois olla ihan puulaaki/harrastus tai 4-sarjatasoa, sekajoukkuekin käy.
Lentisporukkaa naiselle Espoosta?
3
986
Vastaukset 3
- A-tyttönen...
Kävin kattelemassa lentopalloliiton sivuja ja löysin seuraavaa...
ESPOO:
ESPOONLAHDEN ISKU, naiset 3-sarja
Yhteistieto:PJ Heikki Ruhanen, [email protected]
KIVENLAHDEN KIRI, naisiin etsitään pelaajia
Yhteistieto:Ari Mustonen, 050-5480125
[email protected]
HELSINKI:
PUMA-VOLLEY, naiset 1-sarja ja 2-sarja
Yhteistieto:Anna Kojola, 044-3503763
[email protected]
Toivottavasti auttaa...
Käy katsomassa www.lentopalloliitto.fi ja etusivulta linkit... Sieltä löysin nämä seurat ja varmasti sieltä löytää vielä enemmän...
Nämä on ne jotka mä varmasti tiedän... - Make
Kysy Tapanilan Erästä, siellä on kai 3 naisten joukkuetta ja pelaavat alimmilla sarjatasoilla. Tunnen sitä porukkaa jonkun verran, ja voin suositella lämpimästi. Treenit on Malmi-Tapanila -akselilla, eli pysyy vielä hyvin siinä 20km:n sisällä Lepuskista :)
- Poppanen
Moi!
Kiitos vinkeistä. Eiköhän se sopiva lentisporukka löydy. Sain vielä pari nettilinkkiä, jos joku muu sattuisi olemaan saman ongelman edessä.
Mukavia palloiluja kaikille.
Tietoa espoolaisista lentisseuroista:
http://www.espoo.fi/seurarekisteri.asp?path=1;606;607;2523;4290;21236&laji=21297
ja helsinkiläisistä:
http://www.hel.fi/liv/seurat/lentopallo.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901338
- 45707
- 20649
- 53608
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit48600- 76576
- 46569
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132548Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan183514- 41512