Löytyykö ne läheltä vai kaukana? Mistä?
Parhaat matkakohteet?
11
338
Vastaukset
- :(
kitoooooooos!
- ariella.a
Ihan voi löytyä kotimaastakin jos pitää lumesta, on ihanat hiihtokelit nyt.
En itse matkustaisi ulkomaille vaan menisin johonkin, hirsiseen pirttiin ja lähellä olisi järvi siinä olisi avanto, voisi kokeilla pilkkimistä ja avantouintiakin voisi testata.
Ja jos siiinä oli vielä savusauna, niin lomni olisi täydellinen. ehkä enempi kuitenkin, jos kokonaisuutta ajattelee. Suomestakin löytyy kivoja kohteita. Viimeisenä löytönä Kannuskoski :) Ulkomaillakin suosikkikohteet löytyvät tällä hetkellä ihan Euroopasta, pohjois- tai keski- enimmäkseen.
Voisin viedä shoppailemaan Varissuon basaareihin. Siellä on enemmän eksotiikkaa, kuin Egyptissä tai koko Afrikassa ja nätti nainen saisi minulta ilmaisen majoitusenkin :D
Tähän mennessä koetuista Rio de Janeiron sambakarnevaalit on ollut ehdoton ykkönen.
- JohnnyNoCash
matkustaa nopeammin kuin kauas. Mutta jos haluaa kotoa pois, niin mitä kauemmaksi menee niin sitä enemmän paikka voittaa kotiolot. Mutta ei kotonakaan huono ole.
Tampere olisi jännä ja eksoottinen. on vuorossa Azorit.
Kroatiassakin pitäis käydä ja kesällä mennään Venäjän puolelle, moottoripyörillä, kunhan viisumin saan hankittua ;)Tallinna ja Ikaalisten kylpylä. Myös Kihniön Pyhäniemi tuli nyt mieleen. Samoin Jyväskylä Neste Rallin aikaan.
Yhdistävää noilla taitaa olla ainoastaan matkaseura, joten väliäkö sillä paikalla kunhan kultsi vaan on mukana!- K.Virtanen
Vaikka lakon aikana =)
- Anonyymi
No tässä on ainakin kattava artikkeli aiheeseen liittyen https://matkakuiskaaja.fi/suositut-matkakohteet-2025/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 692703
- 632634
- 681782
- 241617
- 201540
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91470- 151382
- 381233
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko81197- 291131