Naiset usein valittavat sitä, että miehet valitsevat ulkomaalaisia naisia vaimoksi; Venäjältä, Virosta, Thaimaasta, jne.
Kerronpa teille yhden syyn. Kun minulla on ollut pari vuotta netissä treffi-ilmoitus, olen saanut vain muutaman viestin, jotka ovat tyrehtyneet johonkin ehkä asialliseenkin syyhyn, kuten etäisyyteen.
Kun itse olen lukenut naisten netti-ilmoituksia, esim. ikävaatimukset 50-vuotiaalla leideillä on ollut miehelle 40 -50 v., 60 -vuotiaalla 50 - 60 v. Ei juuri koskaan yli oman ikänsä. Ei realismin häivää.
Vastaavasti viestejä ulkomaalaisilta naisilta tulee viikoittain. Heidän ikätoivomuksensa miehelle ovat 20-40 v:n haarukalla ylöspäin omasta iästä.
Sopii sitten ihmetellä, miksi mies valitsee ulkomaalaisen vaimon.
Kerronpa teille yhden syyn. Kun minulla on ollut pari vuotta netissä treffi-ilmoitus, olen saanut vain muutaman viestin, jotka ovat tyrehtyneet johonkin ehkä asialliseenkin syyhyn, kuten etäisyyteen.
Kun itse olen lukenut naisten netti-ilmoituksia, esim. ikävaatimukset 50-vuotiaalla leideillä on ollut miehelle 40 -50 v., 60 -vuotiaalla 50 - 60 v. Ei juuri koskaan yli oman ikänsä. Ei realismin häivää.
Vastaavasti viestejä ulkomaalaisilta naisilta tulee viikoittain. Heidän ikätoivomuksensa miehelle ovat 20-40 v:n haarukalla ylöspäin omasta iästä.
Sopii sitten ihmetellä, miksi mies valitsee ulkomaalaisen vaimon.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Naiset eivät yleensä kyseisestä ilmiöstä valita, kunhan se uusi nainen on hankittu moraalisesti hyväksyttävin keinoin ja häntä on kohdeltu reilusti. Hankkivathan suomalaiset naisetkin yhä useammin ulkomaisen miehen. Äänessä näyttäisivät olevan ne miehet, jotka eivät jostain syystä ole löytäneet suomalaista naista ja dissailevat ulkomaista naista hakiessaan tai sen löydettyään suomalaisia naisia. Luonnollisesti se saattaa provosoida vastailemaan ilkeästi.
Ulkomaiset naiset on paaaljon herkempiä vastaamaan ku kotimaiset.
Ulkomaiset naiset on paaaljon herkempiä rahastamaan ku kotimaiset
sitä voi sitten myös miettiä, että mikä saa nää ulkomaalaiset naiset kiinnostumaan itseään huomattavasti vanhemmista, kaljamahasista miehistä;) suomalaisnaisilla sentään on yleensä jonkinnäkönen moraali olemassa.
Jos mies ei kuulu siihen kohderyhmään (hyväkuntoiset, myönteiset, luontorakkaat, keskustelutaitoiset) joka minua kiinnostaa ja tämä mies sitten hakee ulkomaalaisen naisen seuraa, niin ei kai se mies muutu välittömästi kiinnostavaksi minun silmissäni sen takia että hän nyt sitten sai naisen... xD
Nuoret naiset kuulema könyävät ukkomiehissä kiinni ja käyvät kimppuun kuin sika limppuun kun näkevät miehellä sormuksen. Itseäni ei kiinnosta havitella toisen omaa. Hyvähän se on kun jokaiselle löytyy edes joku.
Ja edellytän että yhtälailla kuin minä en tule aukomaan päätäni jonkun tuikituntemattoman miehen naisvalinnoista, eivät miehetkään tule jäkättämään minulle minun valinnoistani. Mutta käytännössähän tämä ei mene näin. 50 miehet ovat aina kärkkäästi kertomassa ketä minä en saisi tapailla (eli kaikkia muita kuin heitä). Esim. vajaa kolmikymppisenä aloin seurustella itseäni pari vuotta nuoremman lyhyen miehen kanssa, ja juopporetku naapuri marssi oikein asuntooni sisälle kysymään olenko lesbo (kun ei läski räähkä kelvannut, vaan timmi lähes ikäiseni mies).
naista, joka nippa nappa englantia osasi ja oli alistunut kuin koiran pentu, kun kävi miehensä kanssa paikallisesa pikaruokapaikassa.. hyvä, että puhua uskalsi ja puhui/katsoi vain omaa miestään, ei vikaissutkaan muiden suuntaan.. rakkautta?!
Ja miehet kuvittelevat suominaisen olevan sille reppanalle kateellisia.
Voi hyvää päivää....
ei ole yhtään realistista havitella itseään 40 vuotta vanhempaa kumppania (oli mies tai nainen). Tai no ehkä se onkin: inhorealistista.
Mikä maa muuten on "ulkomaa" kun siellä on niin paljon reilumpia (lue: epärealistisempia) naisia?
Sanotaanko tämä nyt teille miehille suoraan ja raa'alla suomenkielellä (älkää sitten loukkaantuko): jos 50 vuotias nainen hakee 20-30 vuotiasta miestä, hän todennäköisesti hakee sitä miestä etupäässä seksin takia. Kumppaniehdokkaasta sanan perinteisimmässä merkityksessä ei välttämättä ole kyse - ja nuoren miehen kohdalla "pelin" toimivuus on varmempi - sen moni aikuinen nainen tietää kokemuksesta. Naisen seksuaalisuus kokee aikamoisen hyppäyksen ylöspäin kun ei tarvitse enää pelätä raskaaksi tulemista. Se on biologiaa, pojat. Miehillä seksuaalinen huippu on päälle parikymppisenä ja laskee siitä kuin lehmän häntä.
No tuskinpa vaan, hyvä nainen.
Olen itse 35v mies ja minulla seisoo ihan joka aamu, ja voin vaikka antaa 3-4 kertaa päivässä, jos tarve vaatii :)
50 vuotiaan naisen haluttavuus on kääntynyt iltaansa jo vuosia sitten, promille naisista on enään seksikkäitä ja kiinnostavia. Se on valitettava totuus, seksin opettajina menettelevät nuorilla pojilla, jos saavat tämän kalun toimimaan. Aika säälittävää jos seksuaalisuus herää liian myöhään.
No hahah ja pöh tuolle sun haluttavuus-teorialle!
Mun äitini on 50 ja takuuvarmasti kaunis ja haluttava edelleenkin. Valitettavasti hän on suhteessa pari vuotta nuoremman miehen kanssa, jonka seksihalut on vaihtuneet ristikoiden täyttöön :P
Kaikissa aikuisiän -ikäryhmissä, naisissa ja miehissä, on takuuvarmasti ihmisiä, jotka eivät ole enemmistön silmissä haluttavia, ja niitä joilla ei ole haluja.
Sinäkin taidat taas olla joku "tikusta asiaa" -pätijä, joka tekee omia tilastojaan muutaman huomion perusteella.
Tää on taas tätä, itse olen mies ja kyllä musta enempi miehet jaksaa kummastella ja haukkua sitä kun suomalaiset naiset ottaa miehen, joka ei ole suomalainen.
ja olen itsekkin mies!
-jos naiset muuttaisivat ulkomaille ,ulkomaisenmiehen kanssa, tuskinpa se ketään haittaisi, ei ainakaan minua.