mukaan elokuvaan? Millaista se oli?
Minua pyydettiin yhteen lyhytelokuvaan ja olen nyt aika ihmeissäni vaikka harrastajateatteritaustaa onkin.
Kuvaukset ovat ensi vuoden puolella.
Minua pyydettiin yhteen lyhytelokuvaan ja olen nyt aika ihmeissäni vaikka harrastajateatteritaustaa onkin.
Kuvaukset ovat ensi vuoden puolella.
Vastaukset 14
Vanhimmat
yhteen suomalaiseen harley davidson leffaan mukaan mut jätin ääliö käyttämättä tilaisuuden, koska mun mopo oli silloin ilman väriä.
jos oisin tiennyt et jätkille maksettiin niin hyvin ku osallistuivat siihen niin olis vaikka pensselillä vetänyt mopon mattamustaksi ja mennyt mukaan.
leffa on tullut telkkrista ja oli hyvin huono
http://fi.wikipedia.org/wiki/Iron_Horsemen
itte kuuluin tuolloin yhteen noista mopo porukoista
hurlidurli?
mut luultavasti taas jossain vaiheessa tulee olemaan
maskeerajaksi
Juu, viimeks 4.12. "Elokuvan" (?) ohjaaja (ihan mulle tuntematon nuori tyyppi) oli kuulemma rakastunut minuun ensi näkemältä ja halusi kuvattavan filmin heti, yhessä baarissa (kamera oli mukana) mutta mä en pitänyt (Luojan kiitos) sitä hyvänä perusteluna, vaan kieltäydyin filmiosasta :D
Mutta joo vakavasti. Jos tarkoitat, että pyydetty mukaan elokuvaan näyttelemään, esiintymään niin kannattaa muistaa että kärsivällisyys on filminäyttelijän paras ominaisuus. Elokuvanäytteleminen on 80% odottelua.
Minulla on hyvä videokamera ja ammatilaisen (Grimas) meikki ja maskeeraustarvikkeet ja peruukkeja.
Myydään DVD:t palstan kuolaaville kolleille ja naisille tietenkin kovalla hinnalla:D
Mullakin on halutessani käytössä tv-tasoinen kamera/t, mutta maskeeraustarvikkeita ei kyllä..
Laitetaan mietintämyssyyn :)
Tekokaljuja neniä saan Punanaamiosta ammattialennuksella..................
Rustaa oikein eroottinen kässäri vaan ja olet oikea FILMISTARA
Kaikki S24.ssä ostaa DVD:n kun laittaa välyksiö juutuupissa
Ja tullaan UPPORIKKAIKSI JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
kiinnostunut filmistaraksi tulemisesta, oikeesti.. Sen verran on aiheesta kokemusta. Vai kässäri.. Tuohon en sano mittään.. :)
omalla systeemillä kynäruiskumaalamalla. Muut ensin ihmetteli että, miten sopivan maalin teen, kun sellaista ei Suomesta saanut ja Punanaamio löysi Espanjsta joltain alan messuilta ja toi minulle kokeiltavaksi.
Tarvitaan vielä kuvaaja ja otat peffan paljaaksi vaan niin, luovaa taidetta syntyy.
Repliikiksi riittää aaaaaaaaaah ihanaaaaaaaaa:D
puhumaan jotain mikrofoniin samalla kun kuvasi kaitafilmikameralla 1000W lampun alla. Vuosikymmeniä sitten.
Olihan se kuin uutislukijana konsanaan.
mutta en lähtenyt koska ämmä oli ruma..
Hähä! :D
naisohjaajan ulkonäkö kerro hänen elokuvanohjaus-taidoistaan :)
...