Pitäisi ostaa lahjaksi kävelysauvat, mutta omani ainakin pitävät niin kovaa meteliä ettei niitä tule käytettyä talvella. Kesällä voi pitää tassuja ja ne vaimentaa hyvin. Mutta piikit narisevat ja narskuvat (tai mitä ääntä pitävätkin) aivan raivostuttavasti!
Onko joku huomannut jonkun merkin hiljaisemmaksi?
hiljaisemmat kävelysauvat
6
902
Vastaukset
- korville..
talvella, ei palele korvia eikä kuule sauvojen narskuntaa, ainakaan itse, muista ei niin väliä.
- ......
Käytän aina asfalttitassuja, talvellakin. En valitse kaikkein jäisintä reittiä, eikä kävelysauvoihin nojata. Kyllä ne tassuilla pysyy luistamatta tavallisella lumisella reitillä. Itsekään en tykkää siitä napsutuksesta, enkä kuuntele musiikkiakaan, koska osa reitistä on niin kapeaa tietä, että pitää kuulla tuleeko takaa autoja.
- sk
Aika uskomatonta lukea tälläistä :-) Olen käyttänyt kesällä ja talvella aina sauvakävelypiikkejä tai normaaleja hiihtosauvojen sompia piikkejä eikä ole tosiaan tullut vielä mieleenkään että tuo "ääni" jotenkin häiritsisi. Miten te kestätte kengistä kuuluvaa "narskuntaa" pakkaskeleillä?
p.s. Olen heittänyt ne asfalttitassut roskiin aina heti sauvojen ostamisen jälkeen. Ne eivät pidä lainkaan millään alustalla ja estävät oikean sauvakävelytekniikan. - turiset..
sk kirjoitti:
Aika uskomatonta lukea tälläistä :-) Olen käyttänyt kesällä ja talvella aina sauvakävelypiikkejä tai normaaleja hiihtosauvojen sompia piikkejä eikä ole tosiaan tullut vielä mieleenkään että tuo "ääni" jotenkin häiritsisi. Miten te kestätte kengistä kuuluvaa "narskuntaa" pakkaskeleillä?
p.s. Olen heittänyt ne asfalttitassut roskiin aina heti sauvojen ostamisen jälkeen. Ne eivät pidä lainkaan millään alustalla ja estävät oikean sauvakävelytekniikan.ne kumitossut voi unohtaa, tosin ei niitä kauan tarvitse kärsiä kun putoilevat ja häviävät.
- Tappi:_"53
turiset.. kirjoitti:
ne kumitossut voi unohtaa, tosin ei niitä kauan tarvitse kärsiä kun putoilevat ja häviävät.
Entä jos tunkee saunan vahingossa perseenreikään?
- se on..
Tappi:_"53 kirjoitti:
Entä jos tunkee saunan vahingossa perseenreikään?
tapahtuttava " Entä jos tunkee saunan vahingossa perseenreikään? " Tuskin kukaan tarkoituksella saa Saunaa mahtumaan, tai onhan noita komerosaunoja ja isoja perseitä, mistäs sitä ikinä tietää...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2504526Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1242961Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412722Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051543Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn171437- 521285
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2021067- 471055