Mielentila lausunto frost-freestä?

Onko ammattilainen paikalla
9186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Minulle on kerran tehty M1-lähete vaikka itse en halunnut, epäreilua!

Äänestä

kai sen nyt voi päätellä hänen kirjoituksistaan, että frost-free aka dazu on yksinäisyydestä kärsivä, psyykkisesti sairas, ehkä impotentti, masentunut ja seksiaddikti. Kansankielellä ilmaistuna; limanuljaska runkkarimies.

Se siitä.

Äänestä
  • En usko mieheksi_provolta vaikuttaa kyllä.
    frost-free on joku muu.
    Kyseessä kai on moninikki Petronelli vaikuttaa samansuuntaiselta.

    Äänestä

  • M1-Lähete. kirjoitti:

    En usko mieheksi_provolta vaikuttaa kyllä.
    frost-free on joku muu.
    Kyseessä kai on moninikki Petronelli vaikuttaa samansuuntaiselta.

    varma, että kyseessä on yksi dazun rekisteröimistä naisnimimerkeistä.

    Yksinäisen ja psyykkisesti sairaan mieshenkilön kieroutuneet seksifantasia-kirjoitukset eivät kuulu yleiselle keskustelupalstalle.

    Äänestä

  • sykiatrii-dazzuu kirjoitti:

    varma, että kyseessä on yksi dazun rekisteröimistä naisnimimerkeistä.

    Yksinäisen ja psyykkisesti sairaan mieshenkilön kieroutuneet seksifantasia-kirjoitukset eivät kuulu yleiselle keskustelupalstalle.

    dazu ole kieroutunut vaan hyvin fiksu ihminen.

    Äänestä

Voi lääkäri kirjoittaa ja mielisairaalan on pakko ottaa potilas tutkittavaksi enintään 3vrk pakkohoitoa ja
pidempään tarvitaan ylilääkärin lausunto, muuten ei saa pakolla pitää hoidossa.
Kerran vein yhden hoitoon ilman oikeaa kaavaketta, mutta ruutupaperille kirjoitettu kelpasi.
Toinen oli 11vrk, eikä edes ymmärtänyt olleensa pakkohoidossa alkoholipsykoosissa.

Äänestä
  • Taisi tuo laki muuttua siten, että M1 lähetteen, entisen MT1 lähetteen, voi kirjoittaa vain virkalääkäri.

    Äänestä

  • Onko merimies lääkäri?

    Äänestä

  • ööh... kirjoitti:

    Onko merimies lääkäri?

    joutuu olemaan: Laivoissa on oltava määräystenmukainen laiva-apteekki ja laaja lääkärinkirja. Radiolla saa yleensä.muttei aina yhteyden lääkäriin ja saada ohjeita ja tehdä toimenpiteiä niiden mukaan.
    jopa umpisuolen leikkauksiakin.
    laivan päälliköllä on vastuu siitä,että määräystenmukaisia pätevyystodistuksia on henkilökunnassa.
    Ilman niitä ei laiva saa lähteäkän satamasta. tarvitaan myös savusukeltajan jms. pätevyydet. matkustajalaivalla pitää yli puolella henkilökunnasta omistaa pelastusvenemieskirja. laivatyö on tapaturma-altista ja apu saattaa olla liian kaukana radioyhteyteen lääkärille ja heikopterille, joten valmuksia tarvitaan melko paljonkin.Isoilla lautoillakin on sairaanhoitaja erikseen, koska matkustajtakin tarvitsevat usei ensiapua

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


M1-lähete. kirjoitti:

Onko ammattilainen paikalla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu