Back to the Rock

Korva-kala

8

387

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siikh

      Laitoin sen heti tilaukseen kun se ilmestyi Maanalaisen sivuille.

    • Pena-Erkki

      Autotunen yhdistäminen kasariheviin on kyllä aika jokeriveto. Mutta pakko myöntää, että toimii ja kyseinen biisi on nykyisen kuuntelun perusteella ehkä levyn paras. Tai sitten Graverobber. :)

    • Itselläni on tuo Classic Petran levy (tuli viime keskiviikkona postiluukusta :) ). Omituista, että Suomesta sitä saa vasta tammikuussa, kun USA:ssa se ilmestyi 15.12. Parhaimmat biisit ovat ehkä yllättäen Angel of Light, Bema Seat ja Clean. Myös nimikkobiisi rokkaa ja toinenkin uusi biisi "Too Big to Fail". Petrahan tulee Suomeenkin vapun tienoilla. En vielä tiedä meenkö kattomaan (kaverini on yrittänyt suositella kovasti...).

      • polliisin_frenti

        voisin myös tilaa sen rapakon takkaa. kiinnostaisi tietää mistä sää tilasit sen, kun on nuita huijareita netti pulloksellaan... :)


      • polliisin_frenti kirjoitti:

        voisin myös tilaa sen rapakon takkaa. kiinnostaisi tietää mistä sää tilasit sen, kun on nuita huijareita netti pulloksellaan... :)

        http://www.classicpetramerch.com/music.aspx

        Sieltä saa sitä ihan downloadina kuin CD-levynäkin. :)

        Mulla ainakin kesti vain viikko tulla tänne Suomeen. Oli lähetetty 15.12. ja saapui 22.12. Postaritkin vain 6,60 dollaria.


      • polliisin_frenti
        UnOpened82 kirjoitti:

        http://www.classicpetramerch.com/music.aspx

        Sieltä saa sitä ihan downloadina kuin CD-levynäkin. :)

        Mulla ainakin kesti vain viikko tulla tänne Suomeen. Oli lähetetty 15.12. ja saapui 22.12. Postaritkin vain 6,60 dollaria.

        Doddii, tilattu ompi. Kiitoksia!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      205
      5084
    2. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      37
      4503
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      200
      2721
    4. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      135
      2318
    5. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      60
      1931
    6. Maailman laiskin eläin: persu

      Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s
      Maailman menoa
      112
      1821
    7. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      67
      1794
    8. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      208
      1664
    9. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      152
      1232
    10. Martina tienaa itse rahansa

      Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      964
    Aihe