Varsinkin jos näkee hänet päivittäen?? Kertokaapa joilla on "kokemusta" em. tilanteesta! Itselle olisi ainakin vaikea tilanne!! Mitenkähän lapset suhtautuvat ku kuulevat, että esim. äiti on seurustellut aiemmin "naapurin isännän" kanssa siis jos exä asuu aivan lähellä???
Voiko exän unohtaa lopullisesti/kokonaan???
8
1751
Vastaukset
- Hän muuttuu ihmiseks
muitten joukkoon. Tai näin minulla kävi. Nähhään harvase päivä kun on lapset ja asutaan melko lähekkäin.
- exäexä
Nykyisen avomiehen vanhempi veli!!!
- ihme ja kumma elämä
Että onko lapset yhteisiä lapsia ja sitten on pakko nähdä ja asutte melko lähekkäin? Niin tuttava meni parhaan kaverinsa miehen kanssa naimisiin ja asuivat naapureina jonkin aikaa.
- exäexä
ihme ja kumma elämä kirjoitti:
Että onko lapset yhteisiä lapsia ja sitten on pakko nähdä ja asutte melko lähekkäin? Niin tuttava meni parhaan kaverinsa miehen kanssa naimisiin ja asuivat naapureina jonkin aikaa.
Lapsia (kaksi poikaa), vaan nykyisen avomiehen. Avomiehellä kaksi veljeä ja tytöllä erittäin hyvät (läheiset?) välit molempiin! Muutenkin hyvät välit muihinkin avomiehen sukulaisiin! Tyttö ei ole oikeastaan ollenkaan kiinnöstunut omista sukulaisista.
-kyse ei ole minusta, vaan eräästä sukulaistytöstä- - exäexä
exäexä kirjoitti:
Lapsia (kaksi poikaa), vaan nykyisen avomiehen. Avomiehellä kaksi veljeä ja tytöllä erittäin hyvät (läheiset?) välit molempiin! Muutenkin hyvät välit muihinkin avomiehen sukulaisiin! Tyttö ei ole oikeastaan ollenkaan kiinnöstunut omista sukulaisista.
-kyse ei ole minusta, vaan eräästä sukulaistytöstä-Exällä perhe ja lapsia, mutta nuorin on poikamies.
Jos tuntee vieläkin hänen vetovoimansa. Mokasta voi ottaa myös opikseen. Ja minä olen ottanut. Tahtoisin niin kovasti palauttaa hänen luottamuksensa.
- IMO..
Sinulla ja exälläsi on kuitenkin yhteinen pätkä historiaa elämässäsi.
Tuskin tulet häntä ikinään "unohtamaan" totaalisesti, mutta romanttiset tunteet häntä kohtaan on mahdollista hävittää ajan kanssa.
Tarviiko lasten välttämättä kuulla tuota?
Ja jos kuulevat ja ihmettelevät, kerro lapsille että sitä ei koskaan tiedä mihin sydän johtaa.
Tai vastaavaa. En tiedä ymmärrätkö pointtini, mutta paremmin en osaa selittää.- exäexä
vaan sukulaistytöstä niinku tuossa aikaisemmassa viestissä jo kerroin. Tuo suhde exään ei kestänyt kovin kauaa. Suhde avomieheen on kestänyt jo n. 8 vuotta. Tuo läheinen suhde avomiehen veljiin vähän ihmetyttää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks645674Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää673443Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.233181- 1132916
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri642387Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu401785Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11318En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131225Miksi kastetaan luterilaisia ?
Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt1801041- 59870