Miten tulkita vanhan tuttavan läheinen halaus ja muut oudot merkit käytöksessä? On mennyt vuosia ettemme ole juuri nähneet toisiamme, mutta syksyn yhteisten projektien kautta olemme törmänneet useammin. Hän on ollut erittäin avulias ja ystävällinen, ja viimeksi perhejuhlissa hänen halauksensa oli erittäin läheinen. Halasin luonnollisesti muitakin tervehtiessä, mutta hän veti minut aivan kiinni itseensä minua halatessaan ja halaus myös kesti melko kauan. Keskusteluissa hän oli useasti samaa mieltä kanssani. Lisäksi pitkiä katseita oli havaittavissa, kuten jo aiemminkin. Tilanteesta tekee mutkikkaan se, että tämä mies on varattu. Hänellä on seurustellut nykyisen naisystävänsä kanssa muutaman vuoden ja osan ajan kaukosuhteessa. Olen ollut ihastunut häneen nuorempana ja vanha suola on alkanut janottamaan. En halua kuitenkaan pilata mitään , enkä sotkea kenenkään välejä. Tunnen vain uskomatonta vetovoimaa häneen...hirvittää seuraukset jos kohtaisimme kahdestaan, ilman muita..tuntuu, että menetän kaikki estoni hänen läsnäollessaan! Olen yrittänyt vältellä häntä, mutta kaipaisin selvyyden tähän tilanteeseen. Miltä hänen käytöksensä kuulostaa?
Tuttavan outo käytös
playingwithfire1
13362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Miehellä kaiketi on jonkin sortin intohimoja sinua kohtaan. Mahdotonta vain sanoa, onko se vailla seksiä, parisuhdetta vai pelkkää egon boostausta, kun saa sukat pyörimään jaloissasi. Ainoa varma asia on, ettei mies ole ainakaan toistaiseksi halunnut päättää nykyistä suhdettaan.
halaaminen ilman taka-ajatuksia on yleisempää. Venäläisessa poskelle suukottelussakaan tai naista kädelle suutelusa ei kosketeta räkää käteen, kuten pubien "gentlemannit" kännissään filmaavat.
Jääkiekkoilijat halaavat ja seilorit, kun näkee ystävänsä pitkästä aikaa tai ulkomaalaista kaveria, jäähyväiseksi.
Sievää työkaverirouvaa voi halata vähän reippaamin ilman taka-ajatuksiakin pelkästä herttaisuudesta.
On siis mahdotonta tehdä selvää diagnoosia aloittajasta.
eikö se merkkaa sinulle ollenkaan että hän on varattu mies?
miksi et pystyisi estoja pitämään päällä, onhan noita vapaita miehiä , miksi lähteä selvästikkin pelimiehen juttuihin mukaan...hän hakee itselleen selvästikin oman egonsa pönkittämistä tai jopa naiselleen näyttääkseen että vientiä ois... ihan vaan kostoksi.
itse en ikinä lähtisi toisen omaa vikittelemään saati antaisi tälläiseen käytökseen miehelle lupaa, tekisin heti selväksi etten halua häntä, ja näyttäisin sen niin selvästi että oppisi joa toisten nähden sanoin ja teoin tekisin stopin tuollaiselle!
eikö enää mikään ole ns. pyhää eikö enää kunnioiteta kumppanuutta, toisen/.toisten tunteita ja parisuhteita?
itse naisystävänä lähtisin lätkimään jos huomaisin omalla miesystävällä / kumppanilla moisia elkeitä toisia naisia kohtaan, sen verran itse kunnoitusta pitää olla jokaisella ihmisellä!
jokainen tietty taplaa tyylillään ja tavallaan.
No en nyt varmaan minä mikään syntipukki tässä ole! En ole nimenomaan tehnyt mitään, koska hän on varattu. Tunteilleni ja hänen käytökselleen en kuitenkaan mahda mitään Hän ei lisäksi ole mikään pelimies (pitkiä suhteita takana), nykyisen naisystävän kanssa on kuitenkin ongelmia ollut välimatkan takia.
Joo ja kyllähän se halaaminen tervehtiessä aika yleistä on, en nyt mikään idiootti ole. Tämä halaus oli kyllä kiihkeämpi, muiden paikallaolijoiden kanssa halasin nopeasti, mutta hän tosiaan veti minut kiinni itseensä ->vartalot aivan kiinni toisissaan. Hämmästyin tilannetta niin, etten oikein osannut reagoida mitenkään.
tunteillesi, jos haluut. Tässä et halunnut? Sulle riittää, kun joku vetää syliin ja sytyt siitä?
varattuun ihmiseen.
tähän samaan ketju spämmiin jota levitelty aiemminkin, myös muualla. joku vetää höplästä ja pahasti. varastettu aloitus!
Aivottomia riittää!
Mistä lähien on ollut spämmiä julkasta sama viesti kahdella eri palstalla? Ei tässä mitään varastettua ole!
Ja tässä on useamman vuoden tuttavuus taustalla, ei tuo pelkkä halaus. En nyt ihan naiivi ole! Olen pitänyt tunteeni omana tietonani enkä ole heidän suhdettaan rikkonut. Mahdollisista ongelmista en ole kyllä minä vastuussa mitenkään! Kai nyt saan hämmästellä hänen käytöstään!
Jos heille tulee ero, käy kimppuun vaan! Muuten olis ehkä hyvä pysyä erossa!
tää on niin tätä..mieti kannattaako varattuun sotkeentua, vaikka sukat pyöris miten jalassa! varattu on aina varattu, sanon minä!
Eipä täällä kyllä hirveesti viisastunu! Täytyy ratkasta vaan ite jotenkin tää tilanne!
Pelimies, ei muuta. Nauti hänestä jos tahdot. Katua ehdit jälkeenpäin. Ja hävetä itseäsi.Onnea matkaan.