Ukrainan biisi+video

Kylläpä on hiton hyvä biisi Ukrainalla! Biisin musavideokin, joka näytettiin mm. europliisujen esikatseluissa, on aivan loistava!

Kyllä jäi Jarska ihan ansaitusti nuolemaan näppejään. (vai mitä se nyt nuoleekaan...)
5509
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tämä Ukrainan raivoisa rynkytys hakkaa Sillanpäät mennen tullen. Ihan oikein Jarille kun ei päässyt jatkoon. Vois suomalaiset vähän miettiä ennen kuin äänestää tollasta sontaa euroviisuihin.

Ja mitä Ukrainan videoon tulee niin se on todellakin LOISTAVA ja tehty ammattitaidolla, toisin kuin eräillä!

Toivon Ukrainalle hyvää viisumenestystä!

Äänestä
  • Äänestin Ukrainaa, koska se oli hyvä. Tosin
    olin huomaavinani melkoisia Nightwish-vaikutteita!
    Harmi, että ne suomalaiset joita kehtaisi ulko-
    maille lähettää, eivät kehtaisi Euroviisuihin
    lähteä! Jari on ihan sympaattinen ja
    hyvä esiintyjäkin, mutta ei tällaisella puolitangolla ole mitään mahdollisuuksia. Mummu-
    kopla yhdisti voimansa ja äänesti Jarin väkisin
    viisuihin. Ja näin kävi...

    Äänestä

No jos biisi on hyvä, niin vaatetus ei kyllä sopinut siihen yhtään. Yrittivät kalastella lisä-ääniä ihme rytkyillään. Laskin muuten 6 samanmallista mekkoa, aina se kammottava repaleinen laahus ja olkaimista lähtevät rievut. Jonkinlaista Euroviisumuotia? Ja sitten niitä duettoja oli ihan liikaa. Maltan show oli suorastaan ällöttävää söpöstelyä. En sanoisi niistä esityksistä mitään hyväksi. Loppuvaiheessa alkoi kuulostaa samalta.

Äänestä

Ihan hyvä biisi...
vaatetus kyllä oli turhan repaleinen.
Olivat kuulemma tömistelleet lavalla harjoitellessa niin kovasti, että lava hajosi säröillen!

Äänestä

Tän vuoden magein biisi.. :o)

Jäi tosiaanki mieleen muiden lälläribiisien joukoista.. :o)

Ja se hyppiminen sopi siihen biisiin.. Eikö vain?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fani kirjoitti:

Kylläpä on hiton hyvä biisi Ukrainalla! Biisin musavideokin, joka näytettiin mm. europliisujen esikatseluissa, on aivan loistava!

Kyllä jäi Jarska ihan ansaitusti nuolemaan näppejään. (vai mitä se nyt nuoleekaan...)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu