Moi, näin jossain vanhoja puisia tennismailoja vitriinissä. Kerääkö niitä joku? Miksi ja minkälaisia? KÄyttöarvo lienee vähäinen?
Itselläni lienee josssain komeron pohjalla ainakin 70-luvun alun Dunlop Maxply, taitaa olla alkuperäiset jänteetkin, sellaiset tummanpuhuvat. Säilytänkö, myynkö, vai pistänkö hellapuiksi?
Vanhat puumailat
5
2867
Vastaukset
- raksutiikeri
Toistaiseks niillä lienee vain tunnearvoa. Voi kunpa mäkin olisin säilyttäny omani...
Voi sellasesta joku vähän maksaakin, mut tuskin rikastut. Niitä on sen verta paljon viel olemassa...
Mut älä ihmeessä tuhoa. Mielummin kysy josko joku seura kaipaisi sellaista...- matti
...ei kun joo, jotain tuollaista ajattelin, se Maxply on niin kaunista puutyötä ja viimeistelyä kahvaa myöten, että se saa säilyä.
- MtJ
matti kirjoitti:
...ei kun joo, jotain tuollaista ajattelin, se Maxply on niin kaunista puutyötä ja viimeistelyä kahvaa myöten, että se saa säilyä.
Multaki löytys pari vanhaa adidaksen puumailaa, molemmissa alkuperäiset jänteet ja kaikki. Toinen vaan alkaa olla jo semmoista vuosimallia että ikä alkaa tehä temppujaan sille.
- Anonyymi
En tiedä mitä ap on tehnyt mailoilleen, mutta olisihan ne hienoja koristeita ajoilta menneiltä. Itsellä vanhoja vesisuksia, nykyiset jo pikkaisen erilaisia.
- Anonyymi
Minulla on vanha Slazenger, jolla pelasin paljon ja kirpputorilta saatu Yakim, joka on vähän kiero yläosastaan. Seura järjesti monta vuotta sitten puumailakisat ja pelasin siellä Slazengerilla. Ap jännittää kai vielä mailoja ja on hänellä monta puumailaa vieläkin. Eikun Karipekka se taisi ollakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 59798
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel111773- 46650
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla213588- 42543
- 52526
- 76523
- 22506
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k82483Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai37480