APUVA :D
Otsikko kertookin jo ongelman. Eli laitoin pari viikkoa sitten pitkästä aikaa rakennekynnet. Ne on geelikynnet, ammattilaisella teetetyt ja tänään huomasin tarkastella niitä tarkemmin kun ovat olleet ainakin viikon jo huonossa kunnossa. Eli OMA kynsi geelin alla on mennyt "katki". Eli jäljellä vaan kolot omista kynsistä, mitä ihmettä?
Omat kynnet oli pitkät laitettaessa eli muotilla piti jatkaa n. 2 milliä, mutta nyt ei ole enää omia kynsiä vaan ne ovat ihan lyhyet.. Miten tämä on mahdollista?
Kiitos jo etukäteen vastauksista!
Geelikynnet muotilla ja omat kynnet katki, MITÄ IHMETTÄ?
kynnetonko
3
559
Vastaukset
- muotit?
Oliko muotit metallia ja olisiko ne vääntänyt oman kynnen poikki kun asetettiin paikalleen tai poistettiin.
- ---minni---
sähköviilalla kynnen alapuolelta? Tarkoituksena siistiä, mutta senverran paljon, että oma kynsi oheni ja katkesi...
no kyllä se kynsi sieltä onneksi kasvaa ajanmittaan!
- ksjdhajaöjö
muotin ja oman kynnen väliin jäänyt rako johon geeliä on tehteässä pituutta päässyt, joten geeliä on myös kynnen alla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663402Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463222Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1272850- 462579
- 311973
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871525- 391340
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391321