Olen kolmekymppinen mies ja poikuus on tallella. Miksi? En ole hirveän ujo mutten yli-itsevarmakaan. Olen aina ollut vähän lapsellisesti romantikko, ajatellut, että kyllähän sitä ehtii sitten leikkimään, kun rinnalle löytyy oikea tyttö, ja tuskin siihen enää kauan menee. Ja hups, vähän huonoa tuuria, kymmenen vuotta kulunut ja suutelemista pidemmälle ei yksikään juttu ehtinyt mennä. Ja nyt on sitten koulut käyty, työpaikka, ystäviä, elämä muuten kunnossa mutta tuntuu, että on jäänyt pahasti muista jälkeen tällä yhdellä elämänalueella, kun lähes kaikki ikätoverit ja nuoremmatkin joko perustelevat perheitä tai ovat muuten vaan pitkässä, onnellisessa parisuhteessa.
Kokemattomuus ei oo mua itseäni juuri vaivannut, mutta näin uuden vuoden myötä ajattelin, että ehkä mun huono naisonni johtuu osittain siitä, ja ajattelin hommautua siitä eroon. Laitoin suoran ja positiivissävyisen netti-ilmoituksen, jossa kerron suoraan tilanteeni ja näytän vartalokuvan jossa en näe mitään hävettävää (ihan normaalivartalo, ei liikakiloja muttei hirveitä lihaksiakaan) ja haen puhtaasti mukavaa oman ikäluokan naista sänkyseuraksi.
Mitä luulette, vastanneekohan tuohon kukaan?
Kolmekymppinen kokematon kokeilemassa
6
3055
Vastaukset
- :)
no mikä ettei
- ._.
kyllä se siitä lähtee ;)
- eiköhän...
Riippuu mitä halutat, mutta älä kovin painota alkuunsa tuota sänkyjuttua, nainen haluaa rauhassa totutella ja kuulostella, iskeekö ja voisko rakentua luottamusta välillenne. Myös niin päin kannattaa varautua, ettei ole täysin ongelmainen, niitäkin löytyy, naisissa ehkä noin yksi kymmentä miestä kohden... :/
- Korkattu nainen
Joo, älä painota kokemattomuuttasi, mutta ole rehellinen. Itse kerroin vasta hieman ennen H-hetkeä, että olen neitsyt, mutta mulla olikin aika erikoislaatuinen tilanne.
Olet paljon muutakin kuin penis. Korosta hyviä puoliasi. Minuun tehosi lipevyyteen asti menevä kohteliauus ja huomaavaisuus. Muista hymy! :)
onnea yritykselle. Joskus kokeilin vastaavaa, tosin en suoraan sanonut mitään pelkästä sänkyseurasta. En saanut ainuttakaan viestiä.
- Espoon vaalea kyy
terve,
Aika paha tilanne jos ei yhtään vastausta tullu. Meitsille irtoo ko palstalta niin paljon irtistä kuin jaksaa hoitaa jos ei niitä kaikkein halutuimpia prinsessoja ala ruikuttaa(vaativat enemmän työstä ja kilpailu on kovaa...)
Toinen asia on sitten seurustelukumppanin löytäminen tuolta... Ne, joissa saattais olla ainesta ovat jo niin tottuneita kliksuttelemaan, et ei ne sitä lopeta. Kun ensihuuma hieman laantuu niin, jo ollaan seuraavia kliksuttamassa..
Eli, kun ei liikoja odota niin ei pety ja varmasti pääsee uittamaan ;D
Teissä on jotain vikaa :DD
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei91812Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1181176- 891175
Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51973Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli225911Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk63884Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253756- 81753
- 35699
Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42653