Norjaan kalatehtaalle?

Rahaa tarvitaan

Ollaan pariskunta ja meillä on huutava pula kesätyöstä, tarvitsemme kipeästi ansiotyötä! Paikkakunnallamme työt viedään käsistä (sukulaiset, ystävät vie, "kaverit ensin" -mentaliteetti).

Minne meidän kannattaisi suunnata ensikesänä (touko-elokuu) jos haluamme tienata esim. Norjassa rahaa kalatehtaalla? Osaisiko joku kertoa miten käytännön homma menee, majoitus, jne.? Olemme molemmat tehneet hanttihommia joten oikeata työntekoa emme pelkää!

4

1004

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • besserwisser22

      Täällä on jotain miljoona ketjua tästä aiheesta, joten käyttäkääpä hakua.

    • mihin norjaa ees tar

      ootte kultaajoista kuullu juttuja. ei päde enää.mitähyötyä alle1-2vrevittelystä un saa kokrojen kera maksaa vanhana sairaskulut. mieluummin duunaa suomessa koko ajana tasasesti.ja maksaa verot tänne.ei kovin pitkänäöisyyttä ole tuollainen.

      • Fiskebåt

        Voit maksaa suomen sotumaksut koko ajalta kun olet ulkomailla , niin sit vanhana kiroat kun maksoit . Eläkekassat on Suomessa tyhjät muutamanvuoden päästä ja eurot on idässä.


    • jipsu6

      kyllä norjaan kannattaa mennä kalatehtaalle.Oli reilu vko sit teeveessä,että hankkii pirusti,kun vaan jaksaa.Yli 10tonnii kuukaudessa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1904
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1660
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1246
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      52
      1131
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      886
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      883
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      42
      837
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      820
    10. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    Aihe