Hei, Jos hommaan DAN vakuutuksen, vaikka ihan sen edukkaiman (sport member ja bronce) niin tarviiko siihen rinnalle enää mitään muuta matkavakuutusta? Mitä ymmärisn näin äkkiseltään niin tuo DANin vakuutus sisältää myös ns tavallisen matkavakuutuksen, eli jos sairastuu muuten tai matka peruuntuu sairauden takia.
DAN vakuutus ja matkavakuutus
3
939
Vastaukset
- pitkälle matkalle
Kuka tietää,onko Suomessa dan vakuutuksen edustajaa???
- scubaduu
Moi, käsittääkseni ei ole edustajaa Suomessa, itse otin vakuutuksen http://www.daneurope.org/ kautta ja toimii hyvin (kunhan otat vähintään silver vakuutuksen 85€/vuosi). Tuo DAN vakuutus siis ainoastaan sukelluksen kanssa lisäksi normi matkavakuutus.
- pitkälle matkalle
scubaduu kirjoitti:
Moi, käsittääkseni ei ole edustajaa Suomessa, itse otin vakuutuksen http://www.daneurope.org/ kautta ja toimii hyvin (kunhan otat vähintään silver vakuutuksen 85€/vuosi). Tuo DAN vakuutus siis ainoastaan sukelluksen kanssa lisäksi normi matkavakuutus.
Mun tapauksessa tulee kyseeseen ainoastaan matkavakuutus,joka kestää vuoden.
Edellinen vakuutus kun loppuu toukokuun lopussa ja en saa uutta enää Suomen kautta.
Olen kyllä käynyt daneuropen sivuilla,mutta en saa tietää sieltä määrättyjä asioita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2077196- 512753
- 1882251
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101613Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1421569Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke191237- 741190
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,381133Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241097Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty501019