Jee, paska pomo otti loparit!

Työ on taas iiihanaa

Ihanaa. Meidän paskaakin paskempi pomo ilmoitti tänään, että siirtyy toisen työnantajan palvelukseen. Kukaan ei tosin tiedä mihin se siirtyy, vai siirtyykö edes mihinkään, mutta pääasia että se lähtee meiltä.

8

1132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onnea teille

      Onnea

    • viisasziisas

      Onnea esimiehellenne että pääsi eroon kiittämättömistä alaisistaan, ehkä uusi työ tuo paremman palkan ja polvisyndeillä varustettua alaisia.

    • Itku pitkästä ilosta

      Odotas vaan, uusi pomo tulee ja on entistä mulkumpi.

      • Työ on taas iiihanaa

        Väärässä olit, onneksi. Uusi pomo on mukava!


    • help me

      Meidän paska pomo tuottaa valtavia pettymyksiä joka päivä. Se paikka ei pyöris jos sillä ei olis sitä henkilökuntaa ja olis paremmat ajat. Jos olis muuta duunia, ni siellä ei olis kukaan.

      Se on täys lellitty, narsu äijä, jolle kukaan ei ole kai koskaan sanot ei. Rahaa on aina ollut ja on vielä ainakin hetken. Toivoisin silmitöntä nousukautta, jotta porukat minä mukaanlukien sais kunnon duunia, eikä tarttis kuunnella tollasta täysin arvaamatonta räjähdysherkkää P--skiaista.

      Sillä on valta noussut päähän vaikka firma on pieni, mutta jos siellä saa riehua, nii riittäköön. Kaikkien, ihan kaikkien pitää palvella sitä 24/7. Jos se huomaa...JOS se huomaa sössineensä niin se raukka hyökkää...

      AUTTAKAA...kuuleeko kukaan! Mä tahdon kunnon duunin, missä on mukavat ihmiset, laillinen peli ja eikä kukaan kiusaa, eikä uhkaile ketään!! PIAN.
      Ennenko napsahtaa

    • Uhrit RY

      Jee Onneksi Olkoon että joku pääsee paskasta pomosta eroon! Kumpa itsekkin välttyis näiltä henkisesti sairailta narsisteilta niin elämä olis juhlaa. Kelpais vaikka mulkku pomo kunhan ei narsisti mulkku.

    • Hoitsu..

      Kunpa minunkin paska pomoni lähtisi muualle alaisiaan piinaamasta.

      • -hoitsu-

        samaa toivon minä ja muutama muu hoitsu. Taitanee olla niin, että ensin yks'sun toinen sairastuu masennukseen kunnes johto toteaa oh:n epäpäteväksi.
        Kammiostahan tuo meille tuli ja sinne takaisin menee paperinpyörittäjäksi.
        Silloin alkaa työyhteisön eheytyminen ja hyvinvointi työpaikalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      71
      9635
    2. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      138
      8588
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      105
      6739
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      194
      5130
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      173
      4879
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      104
      3643
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2531
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      70
      2456
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      164
      2363
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      58
      2192
    Aihe