15 kg pois!

Olen 20 vuotias nainen ja haluisin kesään mennessä ainakin 10 kg pois, miten olisi tehokkainta ilman mitään korvikkeita jne?
2419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

huolehdit, että saat ruuasta vähemmän energiaa kuin kulutat. miinukaloreilla laihtuu. simppeliä!

Äänestä

siis tarkottaaks se jotain vitamiinilisiä tai jotai ruoan korvikkeita?

Mut jos et harrasta vielä niin juoksu kannattaa aloittaa! juoksun aikana kuluu kaloreita ja sen jälkeenkin aineenvaihdunta on nopeampi.

jos et jaksa vielä juosta, niii lähe vaikka metsään lumihankeen ylämäken tarpomaan ;) tehokasta!

niin moni väittää ett liikunnasta ei laihdutuksessa ole hyötyä, pöh kun tarpeeks kunnolla harrastaa eli enemmän kun jotai 3krt viikossa kävelylenkki niin kyllä laihtuu tai jos on jo laiha nii kroppa tulee timmimmäks.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kesä 2011 kirjoitti:

Olen 20 vuotias nainen ja haluisin kesään mennessä ainakin 10 kg pois, miten olisi tehokkainta ilman mitään korvikkeita jne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu