Oletko VEROPINNARI ?

Asuntokeinottelija?
Taitetulla indeksillä toisilla maksattava?
Finanssipoliitikko?

Kysyy valtionvarainministeriö


Ilmoita pinnarit
5128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

.

eikö se kuulosta aivan kohtuulliselta

.

Äänestä
  • Aloittaja

    mutta on IRL liian VÄHÄN ja vaalien jälkeen voittajista huolimatta nousee 2%

    Äänestä

  • UPDATE_8766928 kirjoitti:

    mutta on IRL liian VÄHÄN ja vaalien jälkeen voittajista huolimatta nousee 2%

    Vaikka asia minua tuleekin kirpaisemaan, niin minustakin se on oikeudenmukaista. Aivan kuin asuntolainan korkovähennys joutaisi loppua. Minusta kun on huutavaa vääryys, että palkkatulosta täytyy maksaa enemmän veroja kuin pääomatuloista.

    Äänestä

Olen aina maksanut kaikki veroni niin kuin on pitänytkin. Enkä ole edes pimeitä remontteja teettänyt. Mitenkäs sinä itse?

Äänestä

täälähän omituista on kun tehdään ilmoja aloituksista , en nytkään jaksa rekkaantua...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_8766928 kirjoitti:

Asuntokeinottelija?
Taitetulla indeksillä toisilla maksattava?
Finanssipoliitikko?

Kysyy valtionvarainministeriö


Ilmoita pinnarit

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu