Oiva yhdistelmä. Kohta siitä pääsee taas nauttimaan.
Mökki, sauna ja LCHF/VHH
veijo ite
32377
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
niitä tuijotat taas koko yön kunnes akkasi potkii sinut vuokrayksiöstä tiskaaman taas saab herrojen paskapaljuja tehtaan lantalaan.
sie veijo olet kova uneksimaa rikkauksista niin kuin kaikki teikäläiset epäsosiaaliainekset.
pummi sinä olet koska isäsikin oli ja iso-isäsi
kaupunkiasunto on 100 neliöö ja mökki 70, suomalainen hirsimökki.
Osakkeita ja rahaa on sen verran että sillä koulutuksella mikä sinulla on on edes turha sitä mainita.
Vituttaako. Ajele sinä vaan mopollasi silloin kun rahat riittää bensaan. Minulla on täysin varustettu Volvo V70.
pää amputoitu viä?? muistan et tääl oli joskus puhetta semmosesta....
Ymmärsin oikein että häirikköidiootteja vituttaa.
Ei ole helppoa olla tyhmä ja tyhjätasku. Ota rauhallisesti, sellaisena tulet pysymään
veijo puhua syvällä kokemuksen rintaäänellä.
sosiaalirajoitteisen ja syrjäytyneen wanhuksen lätinää haaveista joita on päässyt lukemaan varastamastaan lehdestä..
ukkeli joka pummaa jopa päivän tupakkansa kaduilta ja kerää jämiä yleisistä tuhkakupeista..
insuliinivesi valuu suupielistä ja haju joka veijo kääkästä irtoaa on kamalaa..saastaa
kuukeuden paskat housuissaan hampaaton hanuristi kiertää omaa loputonta kehäänsä ,mutta onneksi tuo kaikki tapahtuu pois meidän silmien alta Hurrilassa:
ruma........
Ymmärrän että ottaa päähän.
vaikka hyvää LCHF/VHH grillimakkaraa, a la Maalaistuote Vataja, rasvaa 26%, ei hiilihydraatteja, sokeria, lisäaineita, soijaa, jauhoja eikä mitään ylimääräistä. Grillimakkarat vaan kiukaalle ja ei kun nauttimaan.
kyllä tuossa makkkarat nyt jää tällä kertaa. On vähän muuta herkuteltavaa.
että makkara jää ja sullahan on siellä Ruotsissa hyvät villisikamarkkinat. Ainakin muista että kerran kerroit siitä. Meillä Suomessa on vaikea löytää villisikaa, peuraa tai muuta vastaavaa.
Taitaa olla siellä kerrostalokopperossa sen viikottaisen saunavuoron aikana kielletty talon järjestyssäännöissä sen käyrän kärventäminen, onnistuu omassa kämpässä tai mökillä.Mökkivierailut taitanevat rajoittua niihin siipeilyihin muiden mökeille kohdallasi. Omaan ei taida oikein löytyä massia. Grillaaminen ja mökkeily on sinulta out. 17 donaa / 2009 ja viime vuosi on ?
Veijo kertoo miten hyvin menee. Harmi vaan, että on se Diabetes rajoittamassa toimintaa...
Taidat olla yhtä hengetön kuin järjetön.
Et ole edes lukutaitoinen mutta sehän ei ole mikään yllätys.
Mikä räkänokkatollo.
puhumattakaan siitä lohenpunaisesta. Sen terveellinen rasva vain valuskelee pitkin suupieliä. Hyvälaatuinen niin ei tarvitse edes paljon pureskella. Nautittavaa.
Etkls ole vielä oppinut syömään,kun valuu suupielistä.Monessa perheessä pikkulapsetkin osaavat syödä sotkematta.
Jäälleen uusi LCHF-saunailta.
Meitä on jo kolme tulossa saunaan minun lisäkseni. Voisimme tehdä junan ja minä haluan sitten olla se toinen jonossa. Sinun pitää olla eka.
Meitä tulee Tommy of Sweden, Nahkahanuri-Nils ja Nailonsukka-Evert. Tule mukaan taas, tällä kertaa pojat lupasivat ettei sinun tarvi olla pelkästään antavana osapuolena.
mukana niin todella tulenkin. Mutta miksi minun pitää taas olla jonossa eka? Kun olet tottunut siihen että pelkästään seuraan, eli menen kuin pässi narussa.
Siinä ukkoporukassa menit viikko sitten sinne Trollhättan's Skin Queen-poikaklubille. Oli siinä pari ukkoa hamekin päällä ja käsilaukut olalla, ne olivat varmaan sitten teidän leidejänne. Ne olivat ne hoikimmat, vain vähän yli sata kiloa elopainoa. Näyttivät VHH:laisilta, olivat niin riutuneen näköisiä muuten.
Ja nyt uudestaan, vai? Joka viikonloppu?
Vietä nyt hauska ilta, eikös se Vantaalainen "yrittäjäkin" tule sinne nyt, vai? Ja uusi mekko tulee hänellä olemaan, nähtiin Stokkan naistenvaateosastolla sellaista sovittamassa ja mikä pitsiyllätys sieltä mekon alta paljastuukaan, en kerro mutta vaimo näki kyllä kun niitä mentiin pukukoppiin sovittamaan.
minulla ei ole sinun tapojasi. Muutenkin kirjoituksesi on 3-vuotiaan tasolla. hakeudu hoitoon.
s
Meidät... tai siis sinut oli nähty...kihiihiii...minua ei tunnistettu...hihiii
minulla on vähän vaikeuksia ymmärtää sinunlaisiasi toheloita. Oletko 10-vuotias vai oletko muuten vaan jäänyt kehityksessä jälkeen?
.
Patonkia, valkohomejuustoa, viinirypäleitä ja punaviiniä. Niillä käynnistyi tämäkin perjantai. Ja yöksi kerhoon, pidähän sinäkin hauskaa siellä mökillä :)
ja tyhmä
Etkö osaa olla yhtään haukkumatta muita.Mitä pahaa "Hoikka mutta kaunis" sinulle sanoi että sinun piti käydä haukkumaan.???
jos et itse huomaa miten vähän tekemistä tyhmällä on täällä niin omapahan on murheesi.
kerran kirjoittaa viesti,jossa et hauku ketään.Ei liene ylipääsemätön asia,sinullekaan....
kun täällä yrität edelleen tyhmä roikkua :)
auta edes nimimerkin vaihto idiootti.
Yritys hyvä mutta tulos sinunlaisillesi tyypillien NOLLA, juuri kuten sinä itsekin.
vihjeeksi:
Koeta löytää yksi häiriköiltä tullut viesti tai alaoitus pariin vuoteen.
Koeta löytää jotain mikä näyttää että SUOMI24 on muutakin kuin sinunlaisten rottien suosima kaatopaikka.
ns " riepu-petteri "
Huomenta, vierähti vähän aikaiseen eilen alkanut kierros :) Olo on kuitenkin yllättävän freesi vaikka aika monta drinkkiä tuli nautittuakin. Aamiaiseksi nautin juuri paistettuja munia, amerikanpekonifileitä, eilisestä jäänyttä patonkia voilla, viinirypäleitä ja ison kupin mustaa kahvia. Parin tunnin päästä kuntosalille virkistäytymään ja näyttäytymään, mutta ilta on vielä vähän auki. No, hauskaa lauantain jatkoa itse kullekin säädylle :)